Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 червня, 08:29:37

Презентація книги з історичного минулого Новгород-Сіверської чоловічої гімназії. ВІДЕО

14.11.2014   09:49Агенцiя

"Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років" – так називається книга, презентація якої відбулась в Державній гімназії ім. К.Д. Ушинського.

Видання є результатом спільної праці політика Юрія Романовича Мірошниченка та краєзнавця-дослідника Анатолія Федірка.

Книга пропонує читачеві ознайомитися із історичним минулим Н.-Сіверської чоловічої гімназії. У книзі подані архівні матеріали і документи з історії закладу, короткі дані про їх керманичів, вчителів, випускників. Доповнене видання фотодокументами. Шкільна родина гімназії дуже тепло зустріла гостей концертом, самі ж автори презентували результат праці.

Юрій Мірошниченко - автор книги "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років": "Я дійсно люблю свою школу, цікавлюсь її історією, дійсно хотів би, щоб ця книга стала джерелом виховання і патріотичних почуттів, любові до свого краю, до своєї школи моїх молодших вже братів, сестер, які сьогодні перейняли естафету життя нашого навчального закладу. Це книга, яка дає нам певний пантеон тих людей, яких можна назвати героями в нашому з вами розумінні. Вони побудували, відстояли, передали своїм нащадкам це надбання, цю зірку освітню, просвітницьку і тих людей, які навчалися, крім того є цікаві фотографії" .

Історія школи-інтернату завжди цікавила краєзнавця, дослідника Анатолія Федірка. Автор книги говорить, що збираючи матеріали, працюючи над виданням поставив мету, щоб книга стала поштовхом у подальшій науковій діяльності.

Анатолій Федірко - автор книги "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років": Спочатку це був історичний нарис, який ми намагалися написати, потім вирішили написати науково-популярне видання, щоб його читали і науковці, і вчителі, і молодь читала і пишалась цим навчальним закладом".

Присутній міський голова Сергій Пунтус привітав авторів з презентацією книги і вручив Юрію Романовичу диплом почесного громадянина міста Н.-Сіверський. Ознайомитись з книгою, поспілкуватися з авторами на зустріч прийшли сіверяни, яким цікава історія рідного краю, а саме школи-інтернату.

Олена Радченко - заступник директора з наукової роботи музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім": "На наш погляд книга вдалася чудовою, цікавою, яскравою, буде цікавою всім".

Олександр Пшеничний - директор Державної гімназії ім. К. Д. Ушинського: "Дуже добре, що є такі ентузіасти, які жертвують своїм власним часом, своїми коштами, своїм здоров'ям. Вони зберігають для наступних поколінь дані про наш навчальний заклад, про місто, про район".

Ольга Дворська – вчитель: "Горда тим, що презентація відбулась завдяки співпраці наставника і вихованця, тому що я вважаю, що Юрій Романович Мірошниченко, перш за все, є учнем Анатолія Михайловича. Людина, яка дуже багато років присвятила питанню творення історії цього навчального закладу".

Всі бажаючі отримали книжки з підписом авторів. Книга "Новгород-Сіверська гімназія Alma mater Сіверського краю 1808-1918 років", наклад якого 3000 тис. примірників, привабить всіх, кому небайдужа доля навчального закладу.


Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.