Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 16:51:15

Пропозиція обласної ради щодо створення історико-архітектурного комплексу в Седнєві підтримано

08.10.2014   15:12

7 жовтня голова обласної ради Микола Звєрєв провів виїзну нараду в селищі Седнів Чернігівського району.

У порядок денний заходу було внесено питання щодо розвитку та функціонування інфраструктури селища Седнів в умовах реформування місцевого самоврядування, збереження і належного утримання об'єктів, що входять до складу майнового комплексу пам'ятки історії національного значення «Садиба родини Лизогубів».

У робочій нараді також взяли участь голова Чернігівської районної ради Анатолій Дуденко, в.о. Седнівського селищного голови, секретар селищної ради Людмила Яценко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, депутати Чернігівської районної і селищної ради та інші.

Звертаючись до учасників наради Микола Звєрєв, висловив пропозиції щодо подальшої долі майнового комплексу пам'ятки історії національного значення «Садиба родини Лизогубів». Одним із варіантів вирішення проблеми, що підтримується обласною радою, є об'єднання пам'яток селища в єдиний історико-архітектурний комплекс з визначиними земельними межами. Наступним етапом є оформлення всіх напрацювань та передача їх до Міністерства культури і Міністерства фінансів України.

Для вирішення цього питання, за словами керівника, потрібний мінімальний бюджет, політична воля, підтримка жителів громади та району. - Цим маємо показати селищу, що розвиватиметься його інфраструктура, седнівська перлина буде єдиним історико-архітектурним ансамблем, в яку залучатимуться інвестиції та розвиватиметься туристична індустрія.

Микола Звєрєв також озвучив інший варіант вирішення проблеми шляхом взяття під опіку обласною радою історико-культурних пам'яток, що знаходяться на території селища Седнів.

Директор інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко сказав, що на часі необхідно розпочати роботу по відродженню Седнєва, як потужного туристичного рекреаційного центру всеукраїнського та міжнародного масштабу. Важливим кроком є об'єднання в єдиний комплекс усіх унікальних пам'яток, що збереглися в історичній частині Седнєва.

Науковець закликав присутніх підтримати пропозицію голови обласної ради щодо створення єдиного комплексу пам'яток історії Седнєва та утворити відповідний відділ в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», який відповідатиме за цей напрямок роботи.

На завершення наради Микола Звєрєв наголосив на тому, що культура може розвиватися лише тоді, коли є міцна економіка і потужний бюджет. Ми повинні продемонструвати консолідацію і не розходитися в стратегічній меті – збереженні, відбудові та реставрації історико-архітектурного комплексу селища Седнів.
 

Останні новини Чернігівщини

Суспільний мовник Чернігівщини отримав нову техніку для прямих трансляцій

Суспільний мовник Чернігівщини отримав нову техніку для прямих трансляцій 16:45

17 вересня команда Суспільне Чернігів отримала нове обладнання, яке дозволяє проводити прямі трансляції з будь-якої точки країни.

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про використання програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками податків Чернігівської області

ГУ ДПС у Чернігівській області: Про використання програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками податків Чернігівської області 16:32

За січень-серпень 2021 року загальна кількість зареєстрованих програмних реєстраторів розрахункових операцій становить 424 одиниці (по 36 юридичній особі, по 388 фізичних особах–підприємцях), програмні реєстратори розрахункових операцій застосовують 374 платники податків (25 юридичних осіб, 349 фізичних осіб–підприємців.

Анна Казакова – срібна призерка чемпіонат України з дзюдо серед молоді

Анна Казакова – срібна призерка чемпіонат України з дзюдо серед молоді 15:44

16 вересня у Дніпрі завершився чемпіонат України з дзюдо серед молоді до 23-х років.

Збірна Чернігівської області посіла третє загальнокомандне місце на чемпіонаті України з боксу серед жінок-еліти

Збірна Чернігівської області посіла третє загальнокомандне місце на чемпіонаті України з боксу серед жінок-еліти 15:29

У Запоріжжі завершився чемпіонат України з боксу серед жінок-2021. Змагання проходили з 14-го по 18 вересня.

Робота центрів масової вакцинації у Чернігові з 20 по 26 вересня

Робота центрів масової вакцинації у Чернігові з 20 по 26 вересня 15:12

Цього тижня (20-26 вересня) в центрах масової вакцинації міста Чернігова, розташованих у приміщеннях торгових центрів ЦУМ і Голлівуд, а також у приміщенні обласної ради (пр. Миру, 43), працюватимуть з вакциною Pfizer - як для першої, так і для другої вакцинації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини