Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 14:17:28

Видання "Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіонів" презентували в Чернігові

28.08.2014   07:58Агенцiя

В прес-клубі «Ділове слово» відбулася презентація видання «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіонів».

У виданні представлено результати дослідження, здійсненого групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження».

За своєю структурою дослідження складається з трьох розділів: «Угода про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: обґрунтування, витоки, зміст»; «Сільське господарство та розвиток сільських територій»; «Торгівля сільськогосподарськими товарами в рамках створення зони вільної торгівлі». Кожен з параграфів другого й третього розділів містить аналіз ситуації в Україні, в Європейському Союзі та можливі наслідки впливу Угоди про асоціацію на бізнес, домогосподарства та сільські території України. Також представлені регіональні аспекти ситуації у визначеній сфері.

Автори видання – науковці: директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Володимир Бойко, представники Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Римма Олексенко та Ганна Сич, доцент кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського державного інституту економіки і управління Михайло Селінний розповіли про основні етапи роботи над дослідженням та зупинилися на його ключових висновках.

Зокрема, на думку експертів, основні вигоди, що отримають українські аграрії, стосуються доступу українських товарів на ринки Європейського Союзу, підвищення якості та безпечності харчових продуктів тощо. Водночас, на думку експертів, Україні необхідно допомогти аграріям провести модернізацію та сертифікацію власного виробництва, а також зосередити увагу на подоланні безробіття.

Учасників презентації насамперед цікавили відповіді на питання: чи готові наші виробники до виробництва високоякісної продукції, без використання ГМО? Яка доля чекає на власників домогосподарств? Чи може змінитися структура сільськогосподарського виробництва Чернігівщини у зв’язку з введенням в дію положень Угоди про асоціацію з ЄС?

Презентоване видання буде передано до Національної парламентської бібліотеки України, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського, Обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка, розповсюджено серед громадськості Чернігівської та Миколаївської областей.

Електронна версія дослідження також є доступною для ознайомлення за посиланням: http://siver.pp.ua/biblioteka.php
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф

На Чернігівщині СБУ викрила поплічника окупантів, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф 13:18

Співробітники Служби безпеки України викрили мешканця одного з прикордонних населених пунктів Чернігівщини, який у соцмережах виправдовував збройну агресію рф.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 27 червня 13:03

У Чернігівській області 27 червня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади

Перше засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади 12:35

27 червня відбулося засідання робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади.

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом

Спеціальна економічна зона для Чернігівщини: законопроєкт писатимуть спільно з бізнесом 12:23

На Чернігівщині працюватиме спеціальна робоча група з економічного відновлення області.

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня

За добу на Чернігівщині виявлено 372 вибухонебезпечні предмети — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 28 червня 11:51

За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 15 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 372 такі предмети.