Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 червня, 18:33:22

Оголошено конкурс на кращу ідею пам’ятника Небесній сотні в Чернігові

07.05.2014   08:23Агенцiя

Організатором конкурсу є одна з творчих майстерень. До робочої групи зі встановлення пам’ятника входять відомі скульптори та архітектори. Вони чекають творчих ідей від громадськості, насамперед від молоді. Проекти та ескізи будуть виставлені на публічний розгляд. Перше обговорення цієї ідеї за круглим столом вже відбулося.

Ідея створити в обласному центрі пам’ятник Небесній сотні – загиблим під час революційних подій громадським активістам – запропонована чернігівцями в березні. Чому вирішили не обмежуватися пам’ятником у столиці – пояснюють представники профільної робочої групи, що обговорюють ідею за круглим столом. Так Сергій Черняков – координатор робочої групи зі встановлення пам’ятника Небесній сотні в Чернігові, говорить про те, що участь у подіях на Майдані брали тисячі наших земляків, а Василь Прохорський з Дмитрівки Бахмацького району і Андрій Мовчан з Великих Осняків (Ріпкинський район) – загинули.

До робочої групи зі встановлення пам’ятника ввійшли відомі архітектори й скульптори, зокрема колишній головний архітектор і нинішній в.о. головного архітектора області, представники кількох творчих майстерень. Одна з них – «Галерея-ФАРТ» — оголосила конкурс на кращу ідею пам’ятника, закликавши пропонувати проекти всіх охочих, насамперед молодь. Йдеться про групу скульптора Геннадія Єршова, однак його колеги одразу заявляють, що відкриті для спілкування й творчої конкуренції.
Зараз обговорюється 5 можливих місць спорудження пам’ятника Небесній сотні: сквер біля Катерининської церкви, сквер Попудренка, Алея героїв місце колишнього пам’ятника Леніна або неподалік від нього.

Фінансується проект не з державного бюджету, а на зібрані від громадськості кошти.
Передбачено, що переможці конкурсу будуть нагороджені преміями. На конкурс приймаються графічні малюнки та ескізи на аркушах альбомного формату, роботи фотокореспондентів. У мережі Фейсбук в інтернеті створена група навколо ідеї пам’ятника Небесній сотні. Координує групу Світлана Швидка. Проведення конкурсу, ймовірно, займе кілька місяців, тому є час подати свої проекти або висловити пропозиції та зауваження.


http://chodtrk.com.ua/?p=14544
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.