Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 липня, 02:30:19

У Ніжині канонізують ігуменю Смарагду

29.04.2014   15:11Агенцiя

3 травня в Свято-Веденському жіночому монастирі Ніжина відбудеться чин канонізації ігумені Смарагди. Вона була останньою ігуменією монастиря перед його закриттям.

Богослужіння проведе Місцеблюститель Київської кафедри, Високопреосвященніший Онуфрій, митрополит Чернівецький і Буковинський.
Початок богослужіння о 8-00 3 травня в суботу.

Історична довідка

Ігуменя Смарагда (Онищенко) народилась 2 (15) січня 1858 року в селі МарківціБобровицького району. З семи років вона проживала в жіночому Введенському монастирі м. Ніжина. У 18 років матушка прийняла ангельський образ і отримала послух благочинної. Після смерті ігумені Анни в 1914 році сестри Введенської обителі одноголосно обирають благочинну монахиню Смарагду своєї настоятелькою.

У 1922 р. під час більшовицької кампанії з вилучення церковних цінностей ігуменю Смарагду було засуджено на 3 роки позбавлення волі. Після закриття монастиря у 1927 р. 90 насельниць на чолі з ігуменею Смарагдою було переведено до Козелецького Георгіївського монастиря.

У 1930 році матушку вдруге було заарештовано «за антирадянську агітацію». Стареньку ігуменю Смарагду три роки утримували під вартою у холодній камері Ніжинської в’язниці, що остаточно підірвало її здоров’я. Оскільки попереднім слідством склад злочину не було встановлено, матушку звільнили.

Померла ігуменя Смарагда у 1945 році і була похована у Чернігові. Сестри, які жили з матушкою протягом останніх років її життя згадували, що ігуменя неодноразово говорила, що настануть часи, коли монастирі і храми знову відкриють, та висловлювала надію бути похованою в стінах рідної її серцю з дитячих років Введенської обителі.

16 листопада 2011 року з благословення Преосвященнішого єпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея відбулося перепоховання останків колишньої настоятельки Ніжинського

Введенського жіночого монастиря ігумені Смарагди з міського кладовища “Ялівщина” Чернігова на територію Введенського монастиря.

Газета «Вісті»

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська громада стала учасницею проєкту літніх клубів «Грай. Дій. Змінюй» 17:17

Чернігівська міська територіальна громада за результатами відкритого конкурсного відбору стала однією з переможниць проєкту літніх клубів для дітей та підлітків «Грай. Дій. Змінюй», який реалізує громадська організація DOCCU у межах проєкту PlayItForward у співпраці з міжнародною неурядовою організацією War Child Alliance в Україні.

Рада громад області: освіта, інвестиції, житло для ВПО та інші важливі питання розвитку 16:55

Чергове засідання Ради територіальних громад області відбулося у Чернігові 27 липня. На порядку денному – низка питань, що постійно в полі зору й на контролі ОВА, зокрема освоєння освітніх субвенцій, робота центрів життєстійкості, забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом, розроблення інвестиційних планів, забезпечення сталого мобільного зв’язку.

Анна Юр'єва — чемпіонка Європи серед юніорок з веслування на байдарках і каное! 16:13

З 23 до 26 липня в місті Сегед (Угорщина) відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді до 23 років, який зібрав найсильніших молодих спортсменів континенту.

У Чернігові вшанували українців, які загинули в полоні 15:37

У Чернігові вшанували пам’ять Захисників та Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.

Робота без бар’єрів 15:14

Водій, охоронник, вагар, логіст, менеджер, робітник з благоусторою– 10робочих місць у поточному році облаштовано роботодавцями Чернігівщини для людей з інвалідністю в межах компенсаційної програми служби зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини