Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 листопада, 18:55:51

Відбувся обласний хореографічний фестиваль–конкурс «Надія». ФОТО

28.03.2014   13:12Агенцiя

Кращі танцювальні колективи та гуртки продемострували свою майстерність на сцені обласного драматичного театру

З метою виявлення і підтримки обдарованих  дітей, обміну творчими досягненнями та подальшого розвитку мистецтва танцю на Чернігівщині 20 березня 2014 року на сцені обласного академічного українського музично – драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, був організований та проведений обласний хореографічний фестиваль – конкурс «Надія» серед хореографічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).  

Завданнями конкурсу було: підтримка талановитих хореографів, балетмейстерів-постановників  та дитячих хореографічних колективів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання); виявлення кращих постановок та виконавців в класичній, народній, спортивній бальній та сучасній хореографії;  пошук нових хореографічних форм та напрямів балетмейстерської роботи; обмін досвідом; налагодження творчих зв’язків.
 
Конкурсанти мали можливість показати свою майстерність в  п’яти різних хореографічних номінаціях (класичній, народній, спортивній бальній, сучасній хореографії, а також у жанрі стилізації народного танцю) та трьох вікових категоріях.

Оцінювало конкурс поважне  журі, до складу якого увійшли провідні фахівці хореографічного мистецтва області а саме:
  - головний балетмейстер Чернігівського академічного народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, головний балетмейстер Чернігівського обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, голова Чернігівського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, заслужена артистка України Людмила Анатоліївна Джим, голова журі;
- секретар Чернігівського обласного осередку Національної хореографічної спілки України, директор та художній керівник центру дитячої та юнацької танцювальної творчості «Ярмарка» Агафошин Євген Олександрович;
- голова предметно-циклової комісії з хореографічних дисциплін Ніжинського училища культури і мистецтв імені М.Заньковецької Барадуліна Людмила Омелянівна;
- викладач хореографічних дисциплін Ніжинського училища культури і мистецтв імені М.Заньковецької, керівник народного ансамблю танцю «Ніжин» Ляпіна Марія Михайлівна;
- тренер – хореограф,  керівник зразкового клубу спортивного бального танцю «Аеліта» Мирошниченко Ольга Володимирівна

Журі високо оцінило виступи шкільних творчих колективів та відзначило що: значно зросла виконавська майстерність конкурсантів; з’явилися цікаві балетмейстерські рішення при створенні конкурсних програм а особливо це простежувалось в номінації «Спортивний бальний танець»;  збільшилась кількість виконавців в одному номері (на сцені одночасно виступали по 20 – 30 танцюристів), під час конкурсу, не дивлячись на високу конкуренцію, між учасниками панувала доброзичлива дружня атмосфера.   

Всього в конкурсі брали участь 864 учні з 18 мистецьких навчальних закладів області.    

Переможцями конкурсу стали:

в номінації «класичний танець»
молодша вікова категорія
І місце «Гармонія» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Калина» Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІІ місце «Devant» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
середня вікова категорія
І місце «Astrum» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІІ місце «Калина» Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Полісяночка» Ніжинська районна школа мистецтв;
старша вікова категорія
І місце «Фієста» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;

в номінації «народно – сценічний танець»
За великої кількості заявок оцінювання цієї номінації проводилось у двох групах.  Переможцями конкурсу у групі (А) стали:
 молодша вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Калина»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІ місце «Devant» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІІ місце «Браво» Прилуцької школи мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Калина»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІ місце «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІІ місце «Сяйво» Парафіївська дитяча музична школа;
старша вікова категорія
І місце «Квіти України» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Прилучаночка» Прилуцької школи мистецтв;
ІІ місце «Фієста» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІІ місце «Надія» Ічнянська школа мистецтв;

Група (В)
молодша вікова категорія
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Полісяночка» Ніжинська районна школа мистецтв;
ІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;
ІІІ місце «Іченька» Ічнянська школа мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Барвінок» М.-Коцюбинська школа мистецтв;
ІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
старша вікова категорія
І місце «Журавка» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
І місце «Світлячок» Носівської районної школи мистецтв;
ІІ місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «стилізація народного танцю»
 молодша вікова категорія    
ІІ місце «Веселі ніжки» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
ІІ місце «Барвінок» М.-Коцюбинська школа мистецтв;
ІІ місце «Усмішка» Ніжинська районна школа мистецтв;             
середня вікова категорія
І місце «Експресія» школи мистецтв при НУКіМ ім. М. Заньковецької;
старша вікова категорія
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
І місце «Журавка» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «сучасний танець»
молодша вікова категорія   
І місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце  «Спалах» Бобровицька школа мистецтв;
ІІ місце «Ластівка» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
ІІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
ІІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;
ІІІ місце колектив Бахмацької школи мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Astrum» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІ місце «Полісяночка»  Ніжинської районої школи мистецтв;
ІІІ місце «Надія» Варвинська дитяча музична школа;
старша вікова категорія
І місце «Міріданс» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Гармонія» Ніжинської дитячої хореографічної школи;
ІІІ місце «Елєгія» Прилуцької школи мистецтв;
ІІІ місце «Алькор» Коропської школа мистецтв;
ІІІ місце «Домісолька» Сосницька музична школа;

в номінації «спортивний – бальний танець»
молодша вікова категорія                   
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
І місце «Апельсин» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
ІІ місце «Кармен»  Чернігівської міської школи мистецтв;
ІІІ місце «Мрія» Ніжинська районна школа мистецтв;
середня вікова категорія
І місце «Апельсин» школа мистецтв при ЧМУ ім. Л.М.Ревуцького;
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;        
старша вікова категорія
І місце «Шанс» Ніжинської дитячої хореографічної школи;   

Всі учасники фестивалю – конкурсу були відзначені грамотами за участь, переможці одержали дипломи лауреатів.

Інформаційна служба Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва

Талалаївська селищна громада отримала шкільний автобус чернігівського виробництва 09:34

Транспорт придбаний за рахунок зекономлених коштів державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів.

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського розповіли про збірку документів "Чорні дошки України. Чернігівська область" 09:23

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили унікальну збірку документів та матеріалів, які проливають світло на ще одну сторінку в дослідженнях Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років в Україні.

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили  протитанкову міну ТМ-43

Чернігівська область: сапери ДСНС знищили протитанкову міну ТМ-43 09:16

26 листопада об 11:50 саперами групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено протитанкову міну ТМ-43 часів Другої світової війни.

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина»

Під міськрадою Чернігова протестували проти продажу землі парку «Ялівщина» 09:07

У Чернігові 25 листопада перед сесією міської ради більше сотні активістів протестували проти можливого продажу будівлі Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю та 3,5 га прилеглої території регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи

Центри масової вакцинації в Чернігові наступного тижня змінять графік роботи 09:02

Центри масової вакцинації проти COVID-19 у Чернігові наступного тижня частково змінять свій графік роботи.