Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 08:51:04

200-річчя Кобзаря стане лейтмотивом культурно-мистецького життя в Чернігові

17.01.2014   09:48

Основним акцентом культурно-мистецького життя в Чернігові мають стати заходи з відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря, адже відповідно до Указу Президента України 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка.

На цьому наголосила заступник міського голови Анна Романова в ході робочої зустрічі з керівниками окремих міських закладів культури, яка пройшла 16 січня в читальній залі бібліотеки ім. М. Коцюбинського. Саме тут уже в лютому розпочнуться офіційні міські заходи, присвячені пам’яті Тараса Григоровича, - Шевченківські читання.

На переконання Президента України Віктора Януковича, дуже важливою складовою підготовки заходів є донесення, особливо до нашої молоді, постаті Шевченка та важливості його місця в історії України. Якраз на це А. Романова зорієнтувала керівників міської школи мистецтв та художньої і музичних шкіл, які планують залучити своїх вихованців до мистецьких заходів на відповідну тематику.

Учасники зустрічі анонсували свої основні заходи, які проводитимуться в місті протягом усього року. Так, 2 лютого в Чернігові проходитиме творчий звіт «Співаймо шану Кобзареві», кращі колективи потім представлятимуть Чернігівщину 4 березня в Палаці «Україна» в столиці, де ціле відділення буде присвячено пам’яті Шевченка.

Музична школа №1 ім. С. Вільконського в березні організує вже традиційний огляд-конкурс «Кобзарська юнь України», в якому змагатимуться учасники з різних міст нашої держави. «Унікальність конкурсу в тому, що в ньому беруть участь виключно хлопці», - каже заслужений працівник культури України, художній керівник відомого зразкового ансамблю бандуристів «Соколики» Валентина Іщенко.

Восени Чернігів прийматиме учасників наступного масштабного фестивалю – «Бандура дарує натхнення». Він цікавий участю бандуристів-композиторів. Саме тут вони мають змогу показати всі надзвичайні можливості бандури – музичного інструменту, що став символом України.

За інформацією голови Чернігівської обласної спілки письменників Олени Конечної, готується до друку антологія творів чернігівських письменників, так чи інакше пов’язаних із Шевченком. «Хотілося б, аби книга стала прекрасним подарунковим виданням», - поділилася письменниця.

«Донести до сучасників Шевченкове слово – то наш святий обов’язок», - вважає директор міської комунальної централізованої бібліотечної системи Ніна Власенко. 200 назв творів Тараса Григоровича і 300 назв творів про нього – це те, чим сьогодні пишається бібліотека ім. М. Коцюбинського. Читачі можуть побачити кілька унікальних видань: передрук першого «Кобзаря», копії рукописів Шевченка, розповіді про невідомі сторінки його особистого життя.

За словами заступника начальника управління культури міської ради Юрія Ткача, детальний план заходів із відзначення в Чернігові 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка наразі практично готовий. Його повна версія буде розміщена на офіційному веб-порталі міської ради.

А. Романова доручила управлінню культури координувати реалізацію запланованого та нагадала всім присутнім про необхідність максимального інформування й залучення до заходів громадськості.
 

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.