Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 13:00:23

Незвичний концерт, незвична книга

13.12.2011   11:04Агенцiя

Василя Нечепу всі знають як кобзаря – лірника. За це і національну Шевченківську премію отримав, і звання народного артиста України.

Але в Чернігівському обласному музично- драматичному театрі імені Т.Шевченка він вирішив постати в незвичному ракурсі – мало не як оперного виконавця.

Одна тільки арія Андрія із опери С.Гулака- Артемовського “Запорожець за Дунаєм” чого варта! А така річ була на концерті не одна.

Власне, і концертом це дійство назвати не можна: Василь Нечепа таким незвичним чином представляв свою книгу “Рід козацький, величавий”. А для представлення йому знадобилась не тільки сцена театру, але й зведений оркестр та хор – на сцені одночасно були більше 130 артистів.

“Це в мене сотий концерт пам’яті кобзаря Терешка Пархоменка. Він помер 1911 року, побитий тими, хто боявся слова правди. Він навчив грати Корнєвського, а той – мене. Таким чином я продовжую творче життя Терешка”, – говорив Василь Нечепа.

На сцені – сім бандур, в тому числі одна металева. А ще – яблука, калина та квіти, яких все більшало до закінчення дійства. Внуки кобзаря – Одарка та Михайлик потішили весь зал своєю безпосередністю і порадували діда. Було багато вітань – від міського голови Славутича Володимира Удовиченка, земляків з Носівки, професора з Києва Василя Яременка, чернігівських урядовців.

Але сама побудова концерту, де було більше не кобзарських номерів, а традиційних, як на мене, засвідчила намагання Василя Нечепи довести своє вміння співати у широкому діапазоні. А для чого це доводити? Он у Японії випускник вузу повинен знати 600 народних пісень, а в США найпопулярнішою музикою до сьогодні лишається кантрі – можна сказати, їхня народна музика. А чого нам, українцям, треба доводити що народна мелодія, носієм якої є кобзар, звучить на рівні з традиційною?

А книга Василя Нечепи незвична переплетенням родів – він стверджує, що на його родовому дворищі у Носівці жили Наливайки, Нечаї – саме оті, знамениті козацькі роди.

http://siver.com.ua/news/nezvichnij_koncert_nezvichna_knigi/2011-12-13-9188

Василь Чепурний

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.