Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 березня, 18:03:14

Незвичний концерт, незвична книга

13.12.2011   11:04Агенцiя

Василя Нечепу всі знають як кобзаря – лірника. За це і національну Шевченківську премію отримав, і звання народного артиста України.

Але в Чернігівському обласному музично- драматичному театрі імені Т.Шевченка він вирішив постати в незвичному ракурсі – мало не як оперного виконавця.

Одна тільки арія Андрія із опери С.Гулака- Артемовського “Запорожець за Дунаєм” чого варта! А така річ була на концерті не одна.

Власне, і концертом це дійство назвати не можна: Василь Нечепа таким незвичним чином представляв свою книгу “Рід козацький, величавий”. А для представлення йому знадобилась не тільки сцена театру, але й зведений оркестр та хор – на сцені одночасно були більше 130 артистів.

“Це в мене сотий концерт пам’яті кобзаря Терешка Пархоменка. Він помер 1911 року, побитий тими, хто боявся слова правди. Він навчив грати Корнєвського, а той – мене. Таким чином я продовжую творче життя Терешка”, – говорив Василь Нечепа.

На сцені – сім бандур, в тому числі одна металева. А ще – яблука, калина та квіти, яких все більшало до закінчення дійства. Внуки кобзаря – Одарка та Михайлик потішили весь зал своєю безпосередністю і порадували діда. Було багато вітань – від міського голови Славутича Володимира Удовиченка, земляків з Носівки, професора з Києва Василя Яременка, чернігівських урядовців.

Але сама побудова концерту, де було більше не кобзарських номерів, а традиційних, як на мене, засвідчила намагання Василя Нечепи довести своє вміння співати у широкому діапазоні. А для чого це доводити? Он у Японії випускник вузу повинен знати 600 народних пісень, а в США найпопулярнішою музикою до сьогодні лишається кантрі – можна сказати, їхня народна музика. А чого нам, українцям, треба доводити що народна мелодія, носієм якої є кобзар, звучить на рівні з традиційною?

А книга Василя Нечепи незвична переплетенням родів – він стверджує, що на його родовому дворищі у Носівці жили Наливайки, Нечаї – саме оті, знамениті козацькі роди.

http://siver.com.ua/news/nezvichnij_koncert_nezvichna_knigi/2011-12-13-9188

Василь Чепурний

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 09:35

Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.

Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32

Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту

Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30

З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).

25 березня: цей день в Україні і світі

25 березня: цей день в Україні і світі 09:26

День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини