Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 01:55:10

Новий театральний сезон у Чернігові розпочнеться оперою "Катерина"

05.10.2013   17:09

Про це під час прес-конференції до відкриття 88-го тетрального сезону повідомила режисер-постановник опери Віра Андріївна Тимченко.

Чернігівський театр не оперний, а музично-драматичний, але у своєму архіві має опери «Запорожець за Дунаєм», «Сліпий», «Вечорниці». І тому, пояснила режисер, вирішили поставити «Катерину». Цей твір, написаний композитором М. Аркасом за однойменною поемою Тараса Шевченка, стане присвятою колективу до 200-річчя від дати народження Кобзаря.

Віра Андріївна розказала про ідею зробити не ілюстрацію опери Миколи Аркаса, а створити виставу-оперу, у якій задіяний весь колектив театру і це буде одна з наймасштабніших постановок. На головні партії призначено по два виконавці: Батько - Валентин Корінь і заслужений артист України Микола Юськов, Мати - заслужена артистка України Антоніна Баглій та Олена Бондаренко, Андрій - Владислав Лещенко та Альберт Лукашов, Катерина - Лариса Кравчук і Ольга Турок, Іван - Едуард Брагіда та Володимир Соловйов. Решта виконавців: Оксана - Вікторія Велика і Ірина Лозовська, Одарка - Діна Лобур і Наталія Рибенок. Крім того, у ролі ведучих виступлять артисти Вікторія Велика, Наталія Гнатенко, Ольга Дущенко, Ігор Лозовський, Наталя Максименко та Вікторія Пенява. На роль «Від автора» призначений артист театру Володимир Соловйов. Хлопці, дівчата, солдати – артисти драми та балету театру.

Віра Андріївна процитувала видатного співака Івана Козловського: «Катерина» - опера безсмертна за своїм змістом, своєму лаконізму, як всі вічні цінності. Немає історії, сумнішої за «Катерину». Думка, висловлена високо поетично і дуже доступно. В цьому велич і Шевченка, і Аркаса».

За словами пані Тимченко тема твору актуальна і сьогодні: він закликає до самоповаги, привертає увагу до жіночої долі. Побачити прем’єру глядачі зможуть у п’ятницю 18 жовтня.

Режисер-постановник опери – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук, художник - заслужений працівник культури України Олександр Симоненко, художник по костюмах - Ганна Тищенко, балетмейстер - Ольга Шпаковська, хормейстер - заслужений працівник культури України - Микола Борщ, концертмейстери - Тетяна Ковінцева та Галина Пустовіт, художник по світлу - В'ячеслав Василенко.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.