“Хрещення Київської Русі – визначна подія в історії українського народу”
Таке твердження – назва науково-практичної конференції до 1025-ї річниці хрещення Київської Русі, що відбулася 5 червня в Чернігівському центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Захід організований на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 року № 34 “Питання організації та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі” та за ініціативою облдержадміністрації й обласної ради. Співорганізаторами виступили також Департамент культури, туризму, національностей та релігії облдержадміністрації, Чернігівська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Інститут Кеннана, Сіверський інститут.
Від імені голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка учасників конференції привітав перший заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко. З вітальним словом до присутніх звернулися керуючий Чернігівською єпархією Української Православної Церкви архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, член-кореспондент НАН України Олексій Толочко, директор Центру Володимир Бойко.
Робота конференції відбувалася за двома напрямами, що стосувались відповідно історичних та культурно-філософських аспектів розвитку християнства на теренах України. Свої доповіді представили провідні вчені – представники наукових інституцій та вищих навчальних закладів Києва, Чернігова, Ніжина, Дніпропетровська, зокрема, Володимир Ричка, В’ячеслав Мордвинцев, Володимир Личковах, Алла Киридон, Сергій Лепявко, Лілія Терещенко-Койдан та ін. Серед найбільш обговорюваних тем було місце та значення Володимирового хрещення у подальшому розвитку українських земель, процеси християнізації на Русі до і після прийняття християнства Володимиром, роль Києва та Чернігова в цьому, постаті діячів Православної церкви, історія монастирів та церков Чернігово-Сіверщини.
Участь у конференції взяли також представники релігійних конфесій, громадських організацій, викладачі, студенти, журналісти.
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.