Підтвердження звання народного аматорського естрадного оркестру “Меридіан” Чернігівського МБК
25 листопада відбулось підтвердження звання “народний аматорський” естрадному оркестру “Меридіан” Чернігівського МБК. Концертна програма була представлена на професійному рівні.
Комісія оцінила виступ колективу та побажала нових творчих звершень. Естрадний оркестр "Меридіан” був створений на базі духового оркестру Чернігівського комвольно-суконного комбінату в 1967 році. Засновником та першим керівником колективу був заслужений працівник культури України Володимир Дмитрович Савенко. З 1998 року колектив працює в міському Палаці культури. З 2009 року керівником колективу стає талановитий музикант та аранжувальник Качалов Юрій Михайлович.
З перших місяців створення колектив швидко набув професійної майстерності і став активним учасником культурно-мистецького життя міста та області, добре знаним за межами України.
Неодноразово він ставав лауреатом та дипломантом різноманітних конкурсів і фестивалів естрадної пісні. За свою виконавчу майстерність колектив неодноразово нагороджувався різноманітними дипломами та Почесними Грамотами. В 1975 році колективу присвоєне звання
"народний”.
В творчій діяльності колектив "Меридіан” постійно підвищує свій професійний рівень та виконавчу майстерність. За роки існування в колективі „Меридіан” виховано цілу плеяду високопрофесійних виконавців-музикантів. Колектив оркестру неодноразово приймав участь у творчих звітах Чернігівської області у м. Києві, гідно представляв мистецьке обличчя області на міжнародних конкурсах естрадної пісні у м.Солігорськ (Білорусія), м. Миколаїв, м. Київ, постійно приймає участь у різноманітних міських фестивалях та заходах: міський фестиваль культури і мистецтв “Чернігівська весна”, “Серпневий зорепад”, “Чернігів рідне місто моє”, “Чернігів – місто козацької слави”; у святкових концертах, присвячених державним святам. У 1986 році колектив виступав з концертами перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС. З творчими візитами естрадний оркестр “Меридіан” виступав у місті – побратимі Градець – Кралове Чеської Республіки.
Естрадний оркестр “Меридіан” на протязі року постійно проводить різноманітні концертні програми, а саме з 1 травня по 1 жовтня – Літні музичні вечори на Алеї Героїв, тематичні концертні програми до професійних свят, проводить виїзні концерти в геріатричному пансіонаті, обласному госпіталі, загальноосвітніх навчальних закладах міста, в районах Чернігівської області.
До репертуару оркестру входять твори та інструментальна музика українських та зарубіжних композиторів. Творчий потенціал оркестру дозволяє виконувати музику різних жанрів: джазову, класичну, естрадну, танцювальну. В творчому складі колективу артисти – виконавці, які мають вищу та базову вищу освіту. Солісти – заслужений артист України Володимир Гришин та лауреати республіканських конкурсів Надія Чирченко, Діна Лобур, Євген Мацак, Наталія Маринченко.
Народний естрадний оркестр “Меридіан” та його художній керівник постійно знаходяться у творчому пошуку.
Останні новини Чернігівщини
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40
Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).
Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).
Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37
Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.
З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14
Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.
Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.