Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 травня, 06:48:54

Книгу “Біля витоків Незалежності” презентовано у Чернігові

29.11.2011   07:32

Книгу “Біля витоків Незалежності”, що розповідає про життєвий шлях відомих українських патріотів другої половини ХХ століття, презентовано у Чернігові.

“Якщо подивитися долі цих людей, то всі вони так чи інакше страждали за Україну і поклали життя на вівтар боротьби за незалежність нашої держави”, – сказав голова правління Молодіжного руху Києва, автор ідеї і керівник проекту “Шляхом українських патріотів” Арсеній Пушкаренко.

Книга “Біля витоків Незалежності” містить нариси як про пошанованих в Україні людей – Григора Тютюнника, Василя Стуса, Володимира Івасюка, так і про тих, чиї імена і справи досі залишаються в тіні. В їх числі, зокрема, Василь Макух і Данило Шумук.

“Василь Макух спалив себе на Хрещатику в 1968 році, протестуючи проти радянської окупації України та введення радянських військ у Чехословаччину. В Україні його не пам’ятають і не шанують, хоча чеського студена Яна Пелеха, який зробив те саме у Празі, на батьківщині визнано національним героєм і всіляко пошановано. Так само Данило Шумук, який провів у таборах 42 роки. Це – легендарний чоловік, його приймали американський президент і лідери європейських держав, у нас же про нього рідко хто згадує”, – зауважив А.Пушкаренко.

Обсяг нової книги про патріотів – понад 300 сторінок, наклад – 1000 примірників. Її презентації вже відбулися у Києві, Львові, Білій Церкві, Празі та Відні. У найближчі 3 місяці з нею ознайомляться жителі ще 15-ти українських міст, пообіцяв А.Пушкаренко.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1059592
 

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району

Поліцейські щоденно документують воєнні злочини, вчинені російськими окупантами на території Чернігівського району 21:44

Слідчі Чернігівського райуправління поліції щодня приймають близько 500-600 заяв громадян про пошкодження чи знищення їхнього майна.

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури спільно з ДБР документують воєнні злочини 21:37

Під час розслідування фактів порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 1 ст. 438 КК України), що здійснюється за процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими ДБР, задокументовано злочини в селі Ягідне Чернігівського району, яке з 03.03.2022 по 30.03.2022 перебувало в окупації ворожих військ. Зайшли окупанти в Ягідне зі сторони села Золотинка.

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби

Шифер на декілька мільйонів гривень лежить, а цвяхів на 10 тисяч гривень ми не можемо придбати, бо не можемо зробити платіж, — Атрошенко про роботу казначейської служби 21:28

Нагальні ремонтні роботи об’єктів критичної інфраструктури, а також підготовка до опалювального сезону у Чернігові гальмуються через роботу казначейської служби, яка не проводить необхідні для цього платежі.

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми

У Чернігівській області трактор підірвався на боєприпасі. Водій отримав травми 21:23

19 травня близько 12:00 до оперативно-координаційного центру ДСНС області надійшло повідомлення, що в лісовому масиві у Чернігівському районі, трактор наїхав на вибухонебезпечний предмет, внаслідок чого стався вибух.

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання

У понад 95% населених пунктів Чернігівщини вже відновлене електропостачання 21:18

За період активних бойовий дій у Чернігівській області було пошкоджено понад 900 об’єктів електропостачання.