Міністерство культури України підтримало ідею створення заповідника у Ніжині
12 квітня в конференц-залі Митрополичого будинку на території Національного заповідника “Софія Київська” відбулося чергове засідання науково-методичної ради Міністерства культури, на якому було розглянуто питання створення історико-культурного заповідника на території м. Ніжина.
В засіданні взяли участь представники Чернігівщини – директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації С. Мойсієнко та заступник голови м. Ніжина з гуманітарних питань С. Васильєва.
Питання створення у місті Ніжині державного історико-культурного заповідника було обговорено у голови облдержадміністрації Володимира Хоменко та знайшло повну підтримку з боку керівника області. Саме таку позицію озвучив директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Сергій Мойсієнко на засіданні науково-методичної ради.
Під час обговорення даного питання С. Мойсієнко та С. Васильєва зазначили: “Місто Ніжин має свою самобутню, історичну та культурну спадщину, на території якого розташовується більше 100 пам’яток архітектури, м. Ніжин заслуговує на те, щоб отримати статус історико культурного заповідника”.
Представникам Чернігівщини вдалося переконати урядове відомство у необхідності створення заповідника.
Ідея створення заповідника виникла давно, але тільки з 2011 року пожвавився процес його створення, завдяки підтримці з боку керівництва області. Ніжинське управління культури склало список пам’яток архітектури міста, після цього документи були погоджені виконавчим комітетом Ніжинської міської ради. На замовлення Ніжинської міскої ради Інститутом архітектури та містобудування було виготовлено проект майбутнього заповідника.
Після схвалення даного проекту Міністерством культури України, зазначені матеріали буде направлено до Кабінету Міністрів України з метою прийняття постанови про створення історико-культурного заповідника на території м. Ніжина.
Останні новини Чернігівщини
Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14
Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.
Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33
Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.
Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12
Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».
У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28
Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.