Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 вересня, 19:08:19

Презентовано збірник статей “Георгій Вороний та його родинне оточення”

06.03.2013   10:47

28 квітня 2013 року в області відзначатиметься 145-а річниця з дня народження Георгія Феодосійовича Вороного – видатного українського вченого-математика, професора Варшавського університету, члена-кореспондента Петербурзької академії наук. Його ім’я належить до плеяди видатних постатей Чернігівщини, де він народився і похований.

5 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка у рамках виконання плану заходів про відзначення річниці від дня народження видатного земляка відбулася презентація історико-наукового видання “Георгій Вороний та його родинне оточення”, участь у якій взяв в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика.

У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що Чернігівська земля виплекала багато талантів, яких пам’ятає, шанує, якими щиро пишається. Серед знаних в Україні та поза її межами – уродженець Варвинщини Георгій Вороний, якого називають найяскравішою особистістю в історії математики кінця ХІХ – початку ХХ століття, творцем геометричної теорії чисел.

“Сьогодні його нащадки віддають данину поваги Георгію Вороному за його грандіозний внесок у найоригінальніше творіння людського духу – математику. Яскравим свідченням цього є підготовка збірника статей “Георгій Вороний та його родинне оточення”, видання якого здійснено за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації”, – підкреслив Юрій Музика.

Голова Благодійного фонду імені Георгія Вороного Ольга Оберемко розповіла присутнім про підготовку та видання книги. За її словами, понад рік редакційна колегія по крихтах збирала матеріали для збірника.

У збірник увійшли матеріали і публікації вчених, дослідників, краян, журналістів про всесвітньовідомого українського математика, нашого земляка Георгія Феодосійовича Вороного (1868–1908) та непересічних представників його родини.

Книга містить сім розділів, у яких відображено життя Георгія Вороного та його родини, його визнання, викладено значення його праць, висвітлено заходи з вшанування та роботу Благодійного фонду.

Видання розраховане на краєзнавців та науковців, педагогів, студентів та школярів, усіх тих, хто любить рідний край та цікавиться історією Чернігово-Сіверської землі та її видатними земляками.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.