Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 00:10:28

Чернігівські барди зібралися разом

04.02.2013   08:18

2 лютого відділі мистецтв Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Короленка відбулася дружня зустріч представників двох чернігівських клубів, які розвивають авторську пісню – музичного клубу “Е-95” (керівник – Олена Іванова-Райська) та клубу авторської пісні і поезії “Трамонтана” (керівник – Наталія Потапчук).

Нова вітальня мистецького відділу ледь вмістила всіх охочих взяти участь у такому цікавому заході. Його неординарність полягала в тому, що така кількість бардів у Чернігові ще ніде не збиралася. З цієї нагоди працівники відділу мистецтв бібліотеки підготували виставку літератури про авторську пісню.

Захід проходив у теплій, дружній, невимушеній атмосфері. Під гітарний акомпанемент барди і виконавці авторських пісень натхненно співали про добре і вічне, жартували і “рвали душу”, згадували творчість Володимира Висоцького з нагоди 75-річчя від Дня його народження. Поети й декламатори читали вірші, звучало також піаніно.

Клуб “Е-95”, заснований у 2004 році, був представлений трьома ключовими авторами-виконавцями – Оленою Івановою, Олександром Свириденком і Дмитром Нечаєм. Підтримав їх і “незалежний” бард Олександр Видра. Керівник клубу ознайомила присутніх з історією створення творчого об’єднання та його діяльністю. Зокрема, участю у проектах, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, та благодійних концертах.

Клуб “Трамонтана” існує всього два роки. Втім, за такий короткий час у ньому виступило близько 60 авторів і виконавців бардівських пісень різних поколінь. З них близько 10 – з інших міст України, а також з Білорусі та США. На рахунку трамонтанців – участь у восьми фестивалях, тематичні вечори, концерти для чорнобильців, пацієнтів обласної лікарні, школярів та інші заходи. На зустрічі в бібліотеці ім. Короленка виступав майже весь творчий актив клубу – півтора десятка чоловік.

Дружня зустріч була організована клубом “Трамонтана” з метою більш близького знайомства бардів, обміну творчим досвідом та популяризації у Чернігові авторської пісні. Вона стала свідченням того, що бардівський рух в обласному центрі стрімко розвивається, поповнюючи свої ряди як самобутніми піснярами, так і шанувальниками їхньої творчості.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.