Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 лютого, 14:22:08

Відбувся літературно-мистецький вечір пам'яті "Крути - смолоскип у майбутнє!" до 95-ї річниці подвигу юних Героїв Крут

28.01.2013   08:19Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відбувся літературно-мистецький вечір пам'яті "Крути - смолоскип у майбутнє!" до 95-ї річниці подвигу юних Героїв Крут.

29 січня 1918 р. неподалік від станції Крути юні захисники України прийняли нерівний бій з переважаючими військами більшовиків. Незважаючи на те, що сили були нерівні, бій тривав понад 7 годин. Більшість хлопців загинули, але продемонстрували героїзм та незламність духу у боротьбі за Незалежність України. Захід освятив священик Катерининської церкви о. Євген.
 
Відомий історик, науковий співробітник Інституту Національної пам'яті Сергій Бутко проаналізував політичні обставини того часу, хід бою та наслідки героїчного вчинку юнаків.

У виконанні бардів Петра Сальника (одного з організаторів заходу), Юрія Половецького та Наталії Потапчук прозвучали пісні, що присвячені цій героїчній тематиці, а також відомий вірш Павла Тичини "Пам'яті тридцяти" ("На Аскольдовій могилі…" Свої вірші прочитав поет Станіслав Журавель.

Було розгорнуто виставку літератури, присвячену героїзму Крутян.

http://kotsubinsky.org/news/vidbuvsja_literaturno_misteckij_vechir_pam_jati_kruti_smoloskip_u_majbutne_do_95_ji_richnici_podvigu_junikh_gerojiv_krut/2013-01-27-258

Останні новини Чернігівщини

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23

Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».

На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36

З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51

Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.

“Bissquit” — триб’ют  “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі”

“Bissquit” — триб’ют “Snarky Puppy” у “Jazz-Кулісі” 10:50

7 лютого 2026 року глядачі та музиканти джаз-бенду “BissQuit” знову об’єдналися у творчому просторі “Jazz-Куліси”: у залі Чернігівського обласного філармонійного центру вперше у новому році відбувся концерт в рамках проєкту, і присвячений він був творчості видатного американського джаз-ф’южн-бенду “Snarky Puppy”.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:46

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини