У Чернігові відзначили 211 років від дня народження Кобзаря
Квіти до пам’ятника Великому Кобзареві на Валу поклали військові, поліцейські, представники громадськості та органів влади.
Вчора, 9 березня минло 211 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка – відомого в усьому світі українця, поета, художника. Він прожив 47 років, з яких 34 - провів у неволі: 24 роки – під ярмом кріпацтва й понад 10 років – у засланні. Попри все, він був закоханий в Україну. Проукраїнські твори Шевченка не змогла заборонити навіть радянська влада, бо вони були широко відомі і перекладені більш ніж ста мовами світу.
«Тарас Шевченко – це символ усього українського, символ боротьби за Україну. Тільки тоді, понад 200 років тому, він боровся сам. Ідейних було не так багато. А тих, хто був проукраїнським – засуджували, переслідували. На тих, хто мав сміливість боротися, оголошували полювання. Сьогодні наш народ продовжує виборювати незалежність. Тільки тепер – ми об’єднані. І в цьому наша сила! Українці – нація унікальних. Так було завжди», - сказав заступник голови ОДА Іван Ващенко.
У виконання Академічного народного хору і духового оркестру звучали пісні за текстами віршів Шевченка.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.
19 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1485 Російська агресія - Day 1485 Russian aggression
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.