Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 грудня, 21:56:30

Ювілей дружби: у Ніжині відбувся Фестиваль Польської Культури на честь 25-річчя Спілки поляків «Астер»

16.11.2024   13:10Агенцiя

13 листопада в Ніжині відбувся Ювілейний Фестиваль Польської Культури, присвячений 25-річчю Спілки поляків «Астер».

Це свято стало подією не лише для місцевої польської спільноти, а й для всього міста, яке відкрило свої двері для гостей з Польщі.

До Ніжина з офіційним візитом завітали представники Консульства Республіки Польща в Україні: консул Павел Овад, віце-консулка Анна Бабяк-Овод та редакторка єдиної польськомовної газети в Україні, «Дзеннік Кійовскі», Анжеліка Плаксіна. Урочиста зустріч гостей відбулася біля старого корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, де делегацію радо зустрічали керівники міста й викладачі університету. Ректор вишу розповів про історію закладу та його важливі віхи, захопивши гостей цікавими фактами з життя ніжинської альма-матер.

У відомій Гоголівській аудиторії університету пройшла презентація ювілейного, десятого випуску збірки «Поляки в Ніжині», звучали теплі слова від ректора Олександра Самойленка, міського голови Олександра Кодоли, викладача Максима Потапенка та багатьох інших поважних гостей. «Кожен ніжинець цінує нашу дружбу з Польщею, відчуває велику вдячність полякам за щиру підтримку та допомогу під час повномасштабної агресії, яку ми відчували як на національному рівні, так і тут, у Ніжині», — підкреслив мер міста.

Делегація також відвідала Меморіал, зведений на місці католицького цвинтаря, де спочивають поляки-мешканці Ніжина, та Центр польської культури, що діє в Ніжинській гімназії №2. Саме в цій гімназії працює польська вчителька-волонтерка Веслава Шверщ, яка з відданістю навчає дітей польської мови та культури.

Фестиваль завершився яскравою концертною програмою, яка залишила незабутнє враження. Гості були у захваті від виступу хору «Світич», який під керівництвом талановитих диригенток Людмили Шумської та Людмили Костенко подарував неперевершені музичні номери.

Представники консульства висловили вдячність за теплий прийом та зазначили, що з приємністю продовжать знайомство з культурною спадщиною Ніжина, адже це місто є живим свідком багатовікових дружніх зв’язків між Україною та Польщею.


Ніжинська міська рада

Останні новини Чернігівщини

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

23 грудня: цей день в Україні і світі

23 грудня: цей день в Україні і світі 08:40

День 1399 Російська агресія - Day 1399 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини