Виставка "Творчий спалах Майдану"
16 лютого о 15-00 в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбудеться відкриття виставки «Творчий спалах Майдану» до Дня Небесної Cотні з фондів Національного музею Революції Гідності.
“Справжній митець - заголений нерв, натягнута струна, барометр, який першим мусить відчувати коливання тиску історії. На Майдані творців було багато. Творчість була різна. Багато музикантів, артистів і художників утворили Мистецьку сотню. Багато людей творили самостійно, і теж залишили пам’ятний слід.
Художники, що об’єдналися в “Артіль Майдан” залишаться в історії завдяки невпинному майстерному розписуванню каскок. Найкращі з їхніх робіт уже побували на виставках у різних країнах. Частина стала цінністю приватних колекцій. Не дивно, що на аукціоні в США одну таку каску купили за тисячу доларів, адже в них вкладали працю справжні умільці, серед яких і народні майстри. Тому можна знайти каски, розписані автентичними узорами. Наприклад, петриківськими.
Подібним проектом Мистецької сотні був “Щитопис”. Художники розмальовували узорами й оберегами щити, перш за все - представникам самооборони.
В експозиції представлені найяскравіші атрибути Майдану: каски, щити, прапори – все те, що асоціюється з подіями зими – 2014 року.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.