Творча зустріч із письменниками братами Капрановими
15 грудня о 17:00 в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику відбудеться творча зустріч із відомими українськими письменниками та видавцями братами Віталієм та Дмитром Капрановими. Вони стали відомими завдяки своїм книжкам «Таємні файли», «Забудь-річка», «Щоденник моєї секретарки», «Зоряний вуйко», «Розмір має значення», «Приворотне зілля» та ін.
На початку 90-х років брати Капранові організували в Москві потужний український діаспорний рух. Тоді вони видавали українську газету «Тинди-ринди» та журнал української фантастики «Брати». Саме в той час Віталій та Дмитро розпочали роботу над книжкою «Кобзар 2000», яка тривала цілих десять років.
Брати заснували книжковий проект – каталог книжок поштою «Книгоноша» - у 1998 році вони зібрали у видавництвах 600 книжок українською мовою, які і увійшли до першого каталогу.
1999 року Капранові спільно з телеканалом 1+1 та брендом «Корона» організували перший конкурс української гостросюжетної літератури, що мав назву «Золотий Бабай». Перше місце в конкурсі посіла книга Василя Шкляра «Ключ».
2000 року Віталій та Дмитро очолили видавництво «Зелений пес», яке першим видало роман Леоніда Кононовича «Я, зомбі». А через рік вийшла друком книжка Капранових «Кобзар 2000». Вона стала настільки популярною, що перевидавалася 5 разів. Нині видавництво «Зелений пес» видає щороку більше ніж 60 книжок, що дозволяє йому тримати лідерство серед українських видавництв.
Якщо бажаєте зустрітися з відомими братами-близнюками Капрановими, обов’язково завітайте до музею-заповідника 15 грудня.
Початок творчої зустрічі о 17:00.
Вхід вільний.
Довідки за тел.: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.
Останні новини Чернігівщини
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.