Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 19:05:54

Лекція "Гетьман Іван Мазепа і чернігівський Колегіум"

17.03.2017   15:00Агенцiя

17 березня, у п’ятницю, о 15.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відбудеться лекція «Гетьман Іван Мазепа і чернігівський Колегіум».

Кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна розповість маловідомі і цікаві факти про вихованців чернігівського Колегіуму, дітей визначних мазепинців.
Зокрема, у 1718 році у ньому навчалися Григорій Гамалія — єдиний син генерального осавула Антона Гамалії, Петро та Яків Мировичі — діти українського військового і державного діяча, генерального осавула Федора Мировича.
Дослідниця також розкаже про використання будинку Чернігівського колегіуму у кінці ХVIII — першій половині XIX ст., спорудженого за підтримки гетьмана Івана Мазепи. Зокрема, у ньому розміщувалися губернські установи: казначейство, архіви казенної палати та губернського правління.

Вартість вхідного квитка на лекцію: 3 гривні.
Телефон для довідок: 64-59-64.

Останні новини Чернігівщини

 «Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу

«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10

До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.

російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині

російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08

Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.

Надзвичайні події в області за останню добу 12:01

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58

З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.

Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині

Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57

З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини