Проведення меморіальних заходів у День пам’яті Батурина
13 листопада в День пам'яті Батурина, завітай до міста, яке поклало себе на вівтар боротьби за Україну, схили голову в молитві за небесні тисячі, які прийняв Господь 307 років тому.
Меморіальний захід з нагоди 307-х роковин Батуринської трагедії відбудеться на території Цитаделі Батуринської фортеці об 11.00.
Запрошуємо всіх свідомих українців, справжніх патріотів прибути до Батурина на вшанування пам'яті загиблої столиці та її захисників.
Цей день на всіх об’єктах заповідника, окрім палацу К.Розумовського, оголошено Днем відкритих дверей.
Програма проведення меморіальних заходів у День пам’яті Батурина
Церква Воскресіння Господнього на Цитаделі Батуринської фортеці
10.00 год. - акафіст по загиблим у 1708 р. батуринцям, служить митрофорний протоієрей, настоятель Свято-Покровської церкви о.Роман (Кривко).
Майдан Гетьманської слави, біля пам’ятника “Сини мої, соколи”
з 10.00 до 11.00 год. - виконання старовинних козацьких пісень кобзарем з м.Ромни Олександром Тріусом.
Цитадель Батуринської фортеці, майданчик біля Пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року
11.00 год. - офіційне відкриття заходу
11.00- 11.03 год. - виконання Державного гімну України
11.03 - 11.20 год. - літія по загиблим у 1708 р. батуринцям
11.20 - 11.22 год. - покладання квітів до Пам'ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року
11.22 - 11.42 год. - виступи почесних гостей заходу
11.42 - 11.45 год. - виступ учениці Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. Петрук В. з віршем О.Головко “Пам’яті загиблих земляків”
11.45 - 12.00 - виступ Народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру.
12.00-12.05 – виступ учениці Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. Горбань А.
Останні новини Чернігівщини
Чоловіка, який вчинив розбій і заволодів 500 тис. грн, засуджено до 11 років 6 місяців позбавлення волі – задоволено апеляційну скаргу прокурора 17:49
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора на вирок Деснянського районного суду міста Чернігова, яким 34-річного жителя Київщини визнано винним у розбої, вчиненому за попередньою змовою групою осіб у особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 187 КК України).
Чернігівщина на екваторі І етапу олімпіадних змагань 17:12
Упродовж 25 – 26 жовтня 2025 року на Чернігівщині відбувся І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із хімії, німецької мови та географії, що стали екватором в графіку проведення олімпіад.
Рівень захворюваності на ГРВІ залишається нижчим за епідемічний поріг на 56,0%. 16:31
Рівень захворюваності на ГРВІ залишається нижчим за епідемічний поріг на 56,0%.
Ворогом здійснено чергову атаку на енергосистему області. 16:09
Вчора ворог здійснив чергову атаку на енергосистему Чернігівської області.
Водій з ознаками спʼяніння намагався втекти від патрульних 15:33
Сьогодні, близько 2-ї години, патрулюючи автодорогою М-01 (Київ — Чернігів — Нові Яриловичі), поблизу села Трисвятська Слобода, інспектори помітили автомобіль Chevrolet Lacetti, який рухався без державного номерного знаку.