Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 червня, 03:01:51

Відкриття виставки ікон, написаних давньою візантійською технікою "Чотириколір’я"

20.09.2015   15:00Агенцiя

20  вересня о 15.00 год  у  Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт» відбудеться відкриття унікальної виставки ікон, написаних давньою візантійською технікою «Чотириколір’я».
Ікони написані для іконостасу Храму Різдва Пресвятої Богородиці, що на вул. Войкова 45, Української Греко-Католицької Церкви. Творив їх молодий іконописець Тарас Марків, який перейняв стародавній спосіб іконопису, привезений в Україну із Греції. Особливість стилю полягає в тому, що для роботи використовуються природні матеріали, а кольорів використовується лише чотири.
«Споглядаючи Боже Світло» через  ікону, саме таку назву має виставка, людина краще пізнає себе, віднаходить мир, черпає сили. Організатори запрошують усіх охочих не лише оглянути виставку, але й послухати детальніші розповіді про кожну з ікон. Щоденно о 16.00 год проводитиметься розширена екскурсія.
У п’ятницю, 25 вересня, екскурсія буде для дітей – розповідь доповнить цікавий майстер-клас від самого іконописця. В суботу, 26 вересня, о 15.00 год відбудеться відкрита лекція «Як твориться ікона», де можна буде побачити  чарівне мистецтво поєднання кольорів та почути про значення ікон, історію їх виникнення та ще багато цікавого.
Виставка присвячується 150-річчю від дня народження великого Митрополита Андрея Шептицького.  Саме він розпочав активну працю за збереження давніх ікон. Андрей Шептицький підтримував молодих митців, облаштовував їм майстерні, допомагав із навчанням. Більше познайомитися із цією величною постаттю буде можливість на творчому вечорі  біля каміну «За листами Андрея Шептицького», що відбудеться у Музеї в середу, 23 вересня, о 18.00 год.
Побачити ікони можна з 20 до 27 вересня за адресою вул. Горького, 6, Музей сучасного мистецтва «Пласт – Арт», з 10.00 до 18.00 год.

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.

АНОНСИ ПОДІЙ