Регіональний круглий стіл "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє"
Запрошуємо долучитися до регіонального круглого столу зобговорення особливостей регіонального сприйняття історичного контексту розвитку України як держави, теперішнього конфлікту та перспектив майбутнього, який відбудеться 7 травня в конференц-залі готелю «Україна» (4 поверх, № 414). В результаті дискусії й брейнстормінгубудуть підготовлені пропозиції від регіону, щодо політики національної єдності та плану заходів її реалізації. Крім того, передбачається обговорити потенційні фактори та акторів, що можуть сприяти дестабілізації регіону, з метою попередження їхньої реалізації.
Організатори: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) спільно з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень.
Робочі мови: українська та російська.
Порядок денний:
9:00 – 9:30 Реєстрація учасників та медіа.
9:30 – 10:00 Відкриття засідання круглого столу
• Презентація проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні» та результатів загальноукраїнського дослідження, проведеного у його рамках (представник МЦПД)
10:00 – 11:00 Панель І. Теперішнє, що дестабілізує
• Особливості регіону: презентація результатів соціологічного дослідження по регіону
• Аналіз потенційних регіональних факторів та акторів, що можуть бути використані для дестабілізації регіону та активізації відцентрових тенденцій
• Обговорення
11:00 – 11:30 Кава-брейк
11:30 – 12:30 Панель ІІ. Минуле, що роз’єднує
• Минуле як інструмент роз’єднання: регіональні особливості.
• Історичні діячі, пам’ятники та свята як інструменти роз’єднання та способи його подолання.
• Мова як інструмент роз’єднання та асиметричні способи його подолання.
• Брак міжрегіональної комунікації як фактор роз’єднання та способи його подолання.
12:30 – 13:30
13.30 – 14.30 Панель ІІІ. Майбутнє, що об’єднає
• Брейнстормінг з метою вироблення пропозицій від регіону до політики національної єдності та плану заходів щодо її реалізації.
Фуршет
Додаткова інформація: за додатковою інформацією просимо звертатися до менеджера проектів МЦПД Тетяни Близнюк за телефоном +38-093-708-24-62 або електронною поштоюtblyznyuk@icps.kiev.ua, а також Ольги Рись за телефоном +38-03-790-90-94 або rys@pfirs.org
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.