Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:01:19

У Чернігові розкажуть "Про що «історія мовчить"

29.04.2015   12:00Агенцiя

29 квітня, у середу в Чернігові відбудеться представлення книги, яка руйнує ідеальні уявлення про відомих політичних та громадських діячів часів національно-визвольних змагань. Автор книги «Нарис з історії Українських визвольних змагань 1917-1918 роки. Про що «історія мовчить» – чернігівець, публіцист, літератор, дослідник української історії, Романа Млиновецький (Бжеський).

-- 12.00 КМЦ «Інтермеццо», (Чернігів, вул. Шевченка, 9) представлення книги перед журналістами та науковцями.

-- 14.00 «Музей-світлиця» у приміщенні юридичного факультету Чернігівського Національного Технологічного університету (Чернігів, Проспект Миру, 44) представлення книги перед студентами та громадськістю.

Участь у заході візьме директор видавництва «Джура» Василь Ванчура (Тернопіль), дослідник діяльності Романа Бжеського, історик Генадій Іванущенко (Суми), кандидат історичних наук Тамара Демченко(Чернігів), науковець та громадський діяч Олег Герман (Тернопіль).

Про період 17-18 років минулого століття є багато художніх, образних книг, а це – збірник документів того періоду, подані звіти, хто виступав, що пропонував, які були ідеї, хто був по який бік. Ця книга руйнує ідеалізацію певних постатей і політичних потоків, вона відкриває не тільки верхівку айсберга, а й дно. У книзі показано, що помилки того часу – це у великій мірі суб’єктивні помилки певних політичних та громадських лідерів: Винниченка, Грушевського, Петлюри, Скоропадського та інших.

Актуальна книга ще й з іншої причини. Вона пояснює те, що сьогодні відбувається в Україні.

Книга побачила світ у тернопільському видавництві «Джура».

Бажаючі зможуть придбати презентоване видання.
Контакти: Олександр Ясенчук, тел. (063) 236 18 03

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.