Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 травня, 02:18:33

Виставка “По кому дзвонить дзвін” (до 100-річчя початку Першої світової війни)

19.11.2014   12:00Агенцiя

19 листопада о 12-й годині у приміщенні Військово-історичного музею – відділу Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського відкривається виставка “По кому дзвонить дзвін” (до 100-річчя початку Першої світової війни).
Перша світова, або Велика європейська війна – це перший глобальний збройний конфлікт у Європі. Війна відбувалася між двома могутніми військово-політичними блоками – Антантою (Франція, Росія, Великобританія) і Троїстим союзом (Німеччина, Австро-Угорщина, Італія) і тривала з 28 липня 1914 року до 11 листопада 1918 року. Загалом, до військового протистояння долучилося 38 країн. На театрах воєнних дій для нищення людей вперше була застосована авіація, хімічна зброя і бронетанкові війська. Один з найбільш страшних і кривавих в історії людства конфліктів спричинив загибель 10 млн. солдат, майже 12 млн. мирних мешканців, політичний перерозподіл світу – розпад чотирьох імперій та утворення нових країн.
У Першій світовій війни брали участь майже 4,5 млн. українців, які, не маючи власної держави, вимушені були воювати по різні боки окопів і гинути за чужі інтереси.
Виставка створена за підтримки Музею історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих (Київ), Чернігівського художнього музею ім. Григорія Галагана, краєзнавців.
Виставка працюватиме за адресою Чернігів, вул. Шевченка, 55-а з 9-00 до 16-30, вихідні – понеділок і вівторок. Телефон для довідок: (0422) 3-90-40.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 251 нових випадків COVID-19

Виявлено 251 нових випадків COVID-19 19:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 14 травня в області зафіксовано 251 новий випадок COVID-19.

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами

У Чернігові патрульні поліцейські застрелили 45-річного чоловіка, який ішов на них із ножами 18:59

Про це повідомив речник патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко. "Коли патрульні прибули на виклик щодо погрози вбивством людині в одній із квартир житлового будинку, агресивний чоловік пішов на них з ножами в обох руках. На вимогу покласти ножі він не відреагував, тож патрульні мусили застосувати зброю", - розповів пресофіцер.

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області

У Чернігівській ОДА надали пропозиції щодо ефективного управління водними ресурсами області 16:43

13 травня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Савченка відбулось засідання обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького

Вдруге на Чернігівщині митцям музичного мистецтва і просвітництва вручили обласну щорічну премію ім. Левка Ревуцького 15:44

14 травня у Чернігівській ОДА відбулося вручення обласної щорічної Премії ім. Левка Ревуцького номінантам 2020 року.