Сімейна іконописна майстерня "Небо на землі" - вперше в Чернігові
30 квітня в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», вперше в Чернігові, відкриється виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). Виставка має назву «Великодня радість» та присвячена найвеличнішому зі свят – Світлому Христовому Воскресінню.
Відвідувачі побачать близько 40 сучасних ікон. До експозиції ввійшли образи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських і зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.
Шукаючи нові засоби виразності, іконописці майстерні «Небо на землі» прагнуть дотримуватися старовинних технологій – використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів власноруч.
Виставка розпочне роботу під час святкування Воскресіння Христового – найшанованішого Свята всіх християн. Пасха – не просто свято. Це – суть християнства. Пам’ятаючи про це, іконописці присвятили саме цій події виставку своїх робіт.
Особливе місце на виставці посідає ікона Воскресіння Христового. На ній Христос сходить у пекло та виводить з нього викуплений людський рід.
Виставку прикрасять рушники відомої в Україні та закордоном чернігівської майстрині народної творчості Ольги Костюченко.
Майстри «Небо на землі» вітають всіх відвідувачів :
«Прямуючи назустріч воскреслому Христові, ми не йдемо мовчки − ми «перемоги пісню співаємо»! Нехай ця пасхальна пісня перемоги залунає сьогодні у кожній родині, у кожному серці. Нехай вона подарує натхнення глядачам, як подарувала його іконописцям. Христос Воскрес!»
Організатор проекту:
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».
Куратор виставки ікон:
Марія Павелко.
Відкриття виставки відбудеться 30 квітня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (вул. Преображенська, 1), в колегіумі. Вхід: дорослим – 10 грн., дітям – 5 грн. Виставка триватиме до 20 травня.
По додаткову інформацію звертайтеся до:
Марії Павелко
+38 066 1559237
veselka_2003@ukr.net
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.