Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 13:28:26

Виставка “Академія мистецтв: на шляху до 100-річчя”

08.02.2013   14:00Агенцiя

У двох виставкових залах Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (у приміщенні Колегіуму на Валу) 8 лютого о 14.00 відкривається унікальна експозиція творів викладачів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури – провідного вітчизняного вищого навчального закладу в галузі художньої та архітектурної освіти, що має академічний напрямок, а також альма-матер більшості українських художників і теоретиків мистецтва. Виставка присвячена 100-річному ювілею академії, заснованої 18 грудня 1917 року.
В експозиції представлено понад 55 творів викладачів національної академії – роботи відомих українських художників (в основному професорів і викладачів академії майже за весь час її існування) і кращі зразки академічного живопису з 1920-х років до нашого часу.
До експозиції увійшли твори на релігійну тематику та класичний іконопис викладачів академії, створені протягом останніх 20 років. Представлені живописні полотна заявили про високий сучасний рівень майстерності, досвід педагогів і перші здобутки студентів.
У творах викладачів академії інтерпретуються кращі традиції школи вітчизняного релігійного мистецтва, відчувається святість, притаманна українському народу.
Ви маєте змогу побачити все різноманіття сучасного сакрального образотворчого мистецтва, глибше зрозуміти минуле і переосмислити його в майбутньому. Таким чином, на прикладі, в основному, дипломних робіт вихованців майстерні монументального живопису і храмової культури професора Миколи Стороженка відвідувачі ознайомляться із зразками сучасного сакрального образотворчого мистецтва.
Поряд із класичним іконописом та композиціями на історико-релігійну тематику в експозиції представлені і твори в жанрі пейзажу та натюрморту.
Презентують виставку 8 лютого у Чернігові ректор академії, професор, Президент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Андрій Чебикін, а також проректор з наукової роботи, доцент, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук. Планується приїзд і професора Олександра Федорука. Доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Олександр Костянтинович Федорук виховав 12 кандидатів мистецтвознавства.

“Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.