Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 09:24:16

"Танковий" ювілей

12.12.2012   11:38

Сьогодні, 12 грудня, 1-й окремій танковій бригаді 8-го армійського корпусу Збройних Сил України, що у Гончарівському на Чернігівщині, днями виповнилося 70 років.


ВІХИ ІСТОРІЇ ГОНЧАРІВЦІВ

Історія військової частини розпочалася у 1942 році під час Великої Вітчизняної війни, коли у грудні того року був сформований 292 гвардійський танковий полк, який пройшов бойовий шлях від Ленінграда до Бранденбурга. Понад триста його воїнів нагороджено бойовими орденами і медалями. Їх героїчні подвиги назавжди увійшли до історії нашого народу. Серед них і подвиг лейтенанта Юрія Сагайдачного.

23 вересня 1943 року екіпаж Сагайдачного здійснив переправу на правий берег Дніпра з метою закріплення на плацдармі. Вже за першу добу танкісти знищили декілька десятків гітлерівців. 30 вересня поблизу села Ржищев німці кинули в бій 10 танків і піхотні батальйони. Перший ворожий танк у цьому бою було підбито екіпажем Сагайдачного. Пізніше ворог розпочав контратаку. Вогнем та гусеницями танк лейтенанта знищив два кулеметні розрахунки і ще один ворожий танк.

У бою 2 жовтня під час боїв за висоту "172,6" танковий екіпаж лейтенанта вивів з ладу дві німецькі протитанкові гармати, шість кулеметів, розбив протитанкову батарею та відбив наступ понад шістдесяти німецьких солдат.

9 жовтня німці кинули в бій двадцять броньованих машин. Під час чергової атаки у танка Сагайдачного вийшли з ладу прилади наведення та спостереження. Не зважаючи на шквал обстрілів, лейтенант висунувся з люка і в такий спосіб продовжив керування вогнем. У цьому бою його тяжко поранили в обличчя і він втратив око. Та все ж Юрій до вечора продовжував керувати діями свого екіпажу і знищив майже сімдесят гітлерівців.

За героїзм та успішні дії під час форсування річки Дніпро Юрія Сагайдачного нагороджено орденом Леніна та зіркою Героя Радянського Союзу, а з 17 липня 1998 року Наказом Міністра оборони України його зараховано почесним солдатом до списків особового складу 1-ї окремої танкової бригади.

Після війни 292 гвардійський танковий полк увійшов до складу 72-ї стрілецької дивізії. Місцем його дислокації визначено селище Гончарівське.  У 1997 році на базі полку створено 1-шу окрему танкову бригаду, яка сьогодні  носить почесні найменування "попередника" - Гвардійська Новгородська Чернігівська Червонопрапорна орденів Кутузова, Богдана Хмельницького, Олександра Невського, Суворова, Червоної Зірки.


ВІЙСЬКОВІ БУДНІ ТАНКІСТІВ

Танкова бригада - єдина у Збройних Силах військова частина, на озброєнні якої знаходяться модернізовані українські танки Т-64 БМ "Булат". Бойові машини оснащені високоточною зброєю та сучасними керованими ракетами "Комбат", мають потужні двигуни, системи динамічного захисту та наведення.

За словами командира бригади полковника Андрія Грицькова, військова частина повністюготова до виконання навчально-бойових завдань. Програма бойової підготовки в бригаді напружена і серйозна, постійно триває навчання воїнів різних спеціальностей.

Будні гончарівських танкістів досить насичені. В рамках бойової підготовки в частині виконуються стрільби штатним артилерійським пострілом з танків, навчальні вправи з кулемета БМП та стрілецького озброєння, проводяться командно-штабні навчання та тренування.

Зокрема, цього річ у серпні воїни-танкісти, вперше за останні роки виконали вправу стрільб штатним артилерійським пострілом з озброєння танка з ходу.

Виконання стрільб проводилося  з чотирьох танків навчально-бойової групи, під час яких танкісти продемонстрували високий рівень своєї професійної підготовки та влучності у знищенні умовного противника на дальності понад півтора кілометра.

Слід зазначити, що полігон військової частини має все необхідне обладнання, за допомогою якого бойові машини можуть підключатися до електричного струму. Це дозволяє привести у дію їх систему управління вогнем навіть без запуску двигуна і, відповідно, без використання пального. Таким чином, військовослужбовці танкової бригади мають змогу постійно виконувати стрільби за програмою бойової підготовки у повному обсязі.

На початку року на військовому полігоні 1-ї окремої танкової бригади проведено змагання на кращого розвідника і снайпера серед військовослужбовців розвідувальних підрозділів 8 армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України. 30 розвідників та 25 снайперів - строковиків та контрактників з військових частин армійського корпусу виборювали між собою право називатися кращими. За підсумками досить нелегких випробувань, перше місце здобув розвідник саме з Гончарівського, що вкотре підтвердило польовий вишкіл "лісових вовків".

Допомагають розвідники і школярам. Понад тисячу учнів випускних класів Чернігова виконують навчальну вправу з автомата АК-74 на полігоні танкової бригади.
 
Офіцери та контрактники з розвідроти забезпечують виконання стрільб. Стрільби старшокласників є логічним завершальним етапом вивчення предмету "Захист Вітчизни" і проводяться на базі бригади вже четвертий рік поспіль. Також школярі мають можливість ближче познайомитись з побутом військовиків. Вони відвідують казарми, музей бойової слави, їдальню, навчальні класи військової частини, а у парку бойових машин оглядають зразки озброєння і військової техніки.

Значних успіхів досягли й артилеристи бригади. Влітку військовослужбовці 2-го гаубично-артилерійського дивізіону здійснили бойові стрільби зі штатного озброєння бойових машин. Воїни-артилеристи виконали вправи стрільб з ураження умовного противника із 152-міліметрових гармат самохідних гаубиць 2С3 "Акація".
 
Виконання бойових стрільб є головним чинником підвищення майстерності кожного військовослужбовця. Саме під час подібних занять вони отримують досвід практичної роботи на бойовій техніці.

Загалом, під час виконання вправ бойових стрільб артилеристи здійснили 53 постріли з "Акацій", впоралися з поставленими завданнями та отримали загальну оцінку "добре".

У з'єднанні створені належні соціально-побутові умови та організація умов служби для військовослужбовців-контрактників, постійно удосконалюється система їхньої підготовки. Всі контрактники забезпечуються житлом у військовому містечку.
 

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини