Ексчиновника Чернігівської ОДА виправдали від хабара, що виявився боргом
Суд виправдав ексзаступника директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації, якого звинувачували в отриманні 120 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 4 жовтня.
За матеріалами справи, влітку 2013-го до чиновника зверталася жінка за допомогою у вирішенні спору між власниками майнових паїв та ПСП імені Щорса, директором якого вона стала після смерті чоловіка. Йшлося про розподіл майна колишнього колективного сільськогосподарського підприємства.
Посадовець нібито попросив 120 тисяч гривень і, отримавши їх, в лютому 2014-го видав заздалегідь підготовлені проекти документів щодо врегулювання майнових відносин, а саме: протокол загальних зборів членів КСП; акт приймання-передачі майна; перелік майна, що виділяється; переліки майна на суму не витребуваних майнових паїв колишнього КСП, тощо.
Справу кваліфікували як одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за ч.4 ст.368 ККУ.
Чоловікові загрожувало від 8 до 12 років з конфіскацією майна. У суді він провину не визнав і пояснив, що покійний чоловік заявниці у 2010-му позичав у нього гроші для купівлі майнових сертифікатів підприємства. Він мав за ці гроші отримати 40 корів, але оскільки таких не було, то погодився на повернення грошей.
Заявниця підтвердила, що зверталась до обвинуваченого, коли виник конфлікт з власниками майнових паїв колишнього КСП ім. Щорса. Посадовець неодноразово приїздив і вирішував проблему, радив їй викупити паї.
Після смерті чоловіка бухгалтер передала їй список організацій та фізичних осіб, яким підприємство було винне, і обвинуваченого там не було. Розписок також не було, тому вона не повірила, що чоловік щось позичав в обвинуваченого. Потім вона поговорила з товаришем про цю ситуацію, він сказав, що треба звернутися до УБОЗу. Працівники міліції вручили їй 120 тисяч грн. які вона передала обвинуваченому в службовому кабінеті. Заявниця визнала, що гроші з неї ніхто не вимагав, але не було чим розрахуватись за корів. Покійний чоловік був винний обвинуваченому ще 24 тисячі гривень і 20 тисяч доларів. Ці гроші вона віддала, приїжджала до обвинуваченого на дачу. Згодом водій її покійного чоловіка повідомив, що нібито чув розмову про 40 корів, тому вона звернулась до суду з заявою про закриття справи.
Суд визнав, що версія обвинувачення є спростованою. Доказів, які би свідчили, що це був саме хабар, немає.
Суд не зміг дослідити результати аудіо, – відео контролю в день передачі коштів, оскільки комп’ютер не розпізнавав карту пам’яті. Крім того, конверт, в якому зберігалась карта пам’яті, виявився пошкодженим.
Документи, на підставі яких проводилися НСРД, не відкривалися стороні захисту, і долучені до матеріалів справи тільки під час судового розгляду. Тому суд визнає похідні докази, зібрані в рамках проведення таких негласних слідчих розшукових дій, недопустимими.
Чоловіка виправдали через недоведеність в його діях складу злочину.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.