З 1 травня діятимуть річні контракти на газ для населення
Річний контракт на продаж газу населенню запрацює вже з 1 травня і діятиме до 30 квітня 2022 року. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила його умови 7 квітня поточного року.

Таке рішення стало відповіддю уряду та влади загалом на питання: як захистити людей від сезонних стрибків ціни. Крім того, обмеження чи регулювання ціни руйнує ринкові відносини в галузі.
Тепер же ціни будуть зафіксованими для споживача навіть тоді, коли наступного опалювального сезону ринкова ціна на газ різко піде вгору. При цьому споживачі мають право відмовитися від цього тарифу, якщо забажають.
Природньо, що “річний” тариф влітку буде вищим за середню ціну. Натомість взимку, коли газу використовується найбільше, ціна буде нижчою за середню і відчутно нижчою від пікових цін опалювального сезону.
Перехід на річний контракт відбудеться автоматично. Споживач не повинен для цього щось робити.
Проте якщо покупцю не подобається пропозиція постачальника, він може піти до іншого – також на річний контракт.
Можна також відмовитись від річного контракту у будь-який момент і перейти на місячний або квартальний. Тоді, наприклад влітку, ціна газу за місячним контрактом може бути вигіднішою, ніж за річним. Але в такому разі споживач залишиться на місячному контракті до кінця квітня наступного року і взимку платитиме більше, адже ціна на газ холодної пори року зросте разом з обсягами його споживання.
На думку експертів, у тому числі й керівника представництва МВФ в Україні Йости Люнгмана, надання споживачам права вибору у широкому колі умов та постачальників є одним з найпрогресивніших кроків на шляху до відкритого та конкурентоздатного ринку газу в Україні.
Для захисту споживачів уряд використав позитивний досвід «Нафтогазу» — «річний тариф». Раніше він був доступний за бажанням клієнтів цієї кампанії. Ті, хто на нього підписався минулого літа, платили «літню» ціну весь рік.
Зараз же, як і вимагає законодавець, газопостачальні кампанії оприлюднили базові ціни на газ, які українці платитимуть з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року. Детально вивчити пропозицію можна на сайті консультаційного центру для населення «ГазПравда».
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).