Чернігівщина приєдналась до Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства". ФОТОрепортаж
У середу, 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок на Чернігівщині стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «16 днів проти насильства».
Її мета — посилити увагу громадськості до проблеми подолання домашнього насильства та формувати в свідомості всіх верств населення нетерпиме ставлення до нього.
У Чернігівській ОДА інформаційну кампанію презентували під час брифінгу, участь у якому взяли перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний, начальник відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Ольга Панкратова, начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області Департаменту патрульної поліції Аліна Чемерис.
Віталій Загайний підкреслив важливість теми протидії насильству, зокрема зауважив, що обласна адміністрація приділяє належну увагу таким соціальним аспектам.
– Ми маємо донести усім, що відоме прислів’я «б’є значить любить» в сучасному розумінні має звучати по іншому: «б’є – значить стаття». Потрібно змінити ставлення суспільства до такого явища як насильство у сім’ї та навчити будувати відносини у гармонії, – зауважив перший заступник голови ОДА.
Як повідомила Аліна Чемерис, за десять місяців цього року на лінію 102 надійшов 3641 виклик про домашнє насильство, винесено 713 тимчасових заборонних приписів. За той же час складено 1961 протокол та більше тисячі осіб поставлений на профілактичний облік. Шістьом особам анульовано дозвіл на придбання, зберігання та носіння зброї й боєприпасів. Речниця Управління патрульної поліції наголосила на тому, що окрім адміністративної відповідальності, передбачена також кримінальна і майже за рік в області розпочато 248 досудових розслідувань. Крім того, поліція веде активну інформаційно просвітницьку роботу, нещодавно створили соціальний ролик #дійпротинасильства, щороку проводять приблизно 400 лекцій-бесід у навчальних закладах та на підприємствах. Цьогоріч вперше організували курси жіночої самооборони.
У рамках міжнародної компанії «16 днів проти насильства» 25 листопада чимало адміністративних будівель, в тому числі обласної державної адміністрації, були підсвічені у помаранчевий колір. Він символізує світле майбутнє без насильства та жорстокості. Проведений флешмоб «Розірви коло» – у повітря запустили помаранчеві кульки як заклик до кожного, хто зіткнувся з насильством, не мовчати про свою проблему і не залишатися з нею наодинці.
Насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем в Україні, від якої не застрахована жодна людина. Головне — не замовчувати проблему, а шукати шляхи її вирішення. За роки незалежності в країні розвинулись центри підтримки жертв насильства, відкрились соціальні гуртожитки, надаються безкоштовні юридичні консультації для захисту прав людини. Суспільство рухається в правильному напрямку, викорінюючи зародки девіантної поведінки по відношенню один до одного.
Якщо ви стикнулись з жорстокою поведінкою та насильством або стали її свідком. Організатори акції наголошують: насильству не має виправдання. За це передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.
Якщо ви постраждали від насильства, звертайтеся:
- Національна поліція України: 102
- Урядова гаряча лінія: 15-47
- Безоплатна правова допомога: 0-800-213-103
- Чат-бот МВС https://t.me/police_helpbot діє в месенджері Telegram.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Фоторепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).