Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 07:18:06

Робоча група з розробки проєкту Регіонального плану управління відходами Чернігівської області провела п'яте засідання

26.10.2020   10:42Агенцiя

23 жовтня в режимі онлайн відбулося п’яте засідання робочої групи з розробки проєкту Регіонального плану управління відходами Чернігівської області. Основна тема обговорення стосувалася вибору найбільш доцільного сценарію розвитку регіональної системи управління відходами.

– Серед низки екологічних проблем, які мають місце в області, особливо гостро стоїть проблема поводження з відходами, які є одним із найбільших забруднювачів навколишнього середовища та негативно впливають на всі його компоненти. Ситуація ускладнюється й тим, що зберігається значний розрив між обсягами накопичених відходів і обсягами їх знешкодження та використання – зауважила директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, заступник голови робочої групи Катерина Сахневич, характеризуючи стан поводження з відходами в області.

Про заходи контролю та основні порушення у сфері поводження з відходами розповіла в.о. начальника Державної екологічної інспекції у Чернігівській області Валентина Дзюба.

Далі йшлося про реалізацію можливих сценаріїв розвитку регіональної системи управління відходами Чернігівської області, презентованих на попередньому засіданні робочої групи Національним університетом «Чернігівська політехніка».

Запропонований науковцями розподіл Чернігівщини на кластери був опрацьований органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, зауваження та пропозиції яких обговорили учасники наради.

Так, серед 24 пропозицій, що надійшли до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, найактуальнішими є оптимізація розміщення полігонів для зменшення витрат місцевих громад з урахуванням логістичної складової, а також гнучкість включення ОТГ до визначених кластерів, тобто можливість переходу ОТГ, розташованих на межах сценарного поділу, з одного кластеру до іншого.

Розробники Регіонального плану управління відходами найближчим часом розглянуть отримані пропозиції та зауваження від членів робочої групи та представників місцевих громад, аби врахувати інтереси і побажання усіх зацікавлених сторін.

Наразі за результатами опитувань, проведених серед місцевих органів влади, також більшістю членів робочої групи, в тому числі науковцями, підтримано четвертий сценарій, як такий, що найбільш відповідає методичним рекомендаціям Міндовкілля з розроблення регіональних планів управління відходів – за кількістю населення, обсягами утворених відходів та логістичною складовою.

Чимало зауважень і пропозицій отримано від Управління Держпраці в області, з якими можна ознайомитися за посиланням.

До речі, всі матеріали стосовно формування Регіонального плану управління відходами Чернігівської області розміщені на сайті Департаменту екології та природних ресурсів ОДА за посиланням. Усі охочі мають змогу ознайомитися з ними та долучитися до підготовки Плану.

Варто зауважити, що після завершення формування проєкту Регіонального плану управління відходами його буде направлено на погодження Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України і Міністерству розвитку громад та територій України, до компетенції яких належить формування та реалізація державної політики у сфері поводження з відходами. Таким чином, у разі наявності зауважень та недоліків за підсумками розгляду вказаними центральними органами виконавчої влади, Регіональний план управління відходами Чернігівської області буде доопрацьований з урахуванням інших можливих сценаріїв розвитку регіональної системи управління відходами.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).