Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 16:05:39

В області розширюватиметься виробництво енергії з альтернативних видів палива

06.06.2020   10:07Агенцiя

Зацікавленість у збільшенні обсягів виробництва тепла з альтернативних видів палива висловили всі учасники наради, яку перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний провів днями за участю керівників теплопостачальних підприємств.

Тепло з альтернативних видів палива виробляють 26 підприємств області. Загалом це 47 котелень, які працюють на дровах, тирсі, трісці та пелетах, на відходах елеваторів, торфі, лушпинні соняшника. Загальна потужність обладнання - 65,83 МВт. Постачають таку енергію переважно до закладів освіти, культури, охорони здоров’я.

- Область має різноманітні альтернативні джерела енергії, що робить цю галузь перспективною, - зауважив Віталій Загайний. - До газозаміщення спонукають нас і територіальні особливості Чернігівщини: великі відстані роблять енергопостачання дорожчим. Тому розраховувати потрібно на місцеві ресурси та невеликі підприємства, найближчі до споживача.

Перший заступник голови ОДА поцікавився у теплопостачальників планами розвитку підприємств та проблемами, що цьому заважають.

Традиційно на заваді модернізації підприємств та розширенню мережі споживачів стоять борги в оплаті використаної енергії. Так, заборгованість за опалювання семи з тринадцяти лікарень становлять від 0,31 мільйона гривень у Куликівці до 2,2 мільйона гривень в Острі. Віталій Загайний запевнив, що облдержадміністрація використає всі можливі способи і ресурси, щоб борги бюджетних закладів були погашені.

Та головною перепоною на шляху розвитку альтернативної енергетики її виробники назвали упередженість споживачів. Між тим, крім екологічних, альтернативне виробництво теплової енергії має й економічні та організаційні переваги. Воно дешевше, тож дозволяє зменшити навантаження на бюджет. І місцеве, що дає можливість узгодити температурний режим у приміщеннях, регулювати початок та завершення опалювального сезону незалежно від газопостачальників.

- Чернігівщина і далі йтиме шляхом газозаміщення. Адже це питання не лише економії бюджетних коштів чи розвитку місцевої економіки. Це питання забезпечення ресурсно незалежності нашої держави, - наголосив Віталій Загайний. - І якщо потрібно проводити роз’яснювальну роботу з керівниками громад чи установ, облдержадміністрація готова до неї долучитися.

За підсумками наради, на пропозицію її учасників, було вирішено створити реєстр споживачів, які можуть перейти на використання альтернативної теплоенергії. Це дозволить виробникам оперативніше реагувати на потреби суспільства та інтенсивніше розвивати своє виробництво.

Крім того, Департамент енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ облдержадміністрації формує групу енергоменеджерів з працівників бюджетних установ та підприємств, які контролюватимуть енергетичні витрати у бюджетних спорудах.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39

З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04

Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.

«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37

Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16

Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.

На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42

Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини