Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:37:19

Підприємства Чернігівщини у серпні забруднювали повітря та порушували Водний кодекс

06.09.2012   12:35Агенцiя

Протягом серпня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 289 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 89 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 73.

За результатами перевірок складено 150 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 144 особи. Матеріали 6-ти справ передано у судові органи, 2-х – у правоохоронні органи. Порушено одну кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 26,775 тис.грн., стягнуто 27,251 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 62 особи. Накладено штрафів на суму 14,467 тис.грн., стягнуто 14,110 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. Накладено штрафів на суму 4,114 тис.грн., стягнуто 5,525 тис.грн.;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 20 осіб. Накладено штрафів на суму 3,366 тис.грн., стягнуто 4,012 тис.грн.;
– у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб. Накладено штрафів на суму 2,771 тис.грн., стягнуто 2,465 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у серпні, пред’явлено 16 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 66,058 тис.грн.
Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 101,789 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПСП “Яна Плюс” (с. Петрівка, Щорський район) виявила порушення Водного Кодексу України та Закону України “Про охорону атмосферного повітря”. В межах своєї компетенції, з’ясовано, що ПСП “Яна Плюс” за період з 08.08.2011 року по 06.06.2012 року самовільно без дозволу на спеціальне водокористування забрано 130 м? питної води. Також за період з 07.08.2009 року по 07.08.2012 року здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води, становить 5 851 гривню та за наднормативні викиди в атмосферне повітря – 724 гривні.

В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Дмитрівське зернопереробне підприємство” (смт Дмитрівка, Бахмацький район), СТОВ “Щорссільгоспсервіс” (м. Щорс), КП “Новгород-Сіверська районна друкарня” (м. Новгород-Сіверський) та ВАТ “Прилуцьке АТП-17407” (м. Прилуки) виявила порушення ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Суб’єктами господарювання здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Керівникам установ пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів. Суми збитків, відповідно, становлять: 20 451; 3 580; 1 418 та 957 грн.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків. У разі відмови від добровільного відшкодування збитків, Держекоінспекція у Чернігівській області звернеться з позовними заявами до Господарського суду Чернігівської області.

За порушення природоохоронного законодавства у серпні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність одного об’єкту.

Товариством порушено вимоги Закону України “Про охорону атмосферного повітря” та Водного Кодексу України. Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7484 одиниць пересувних транспортних засобів та 4741 вагон.

Здійснено екологічний контроль 19523,4 тон вантажів та радіологічний контроль 353572,1 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 2-х порушників, накладено штрафів на суму 170 грн.

Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках
з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.