Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 07:34:14

Побудова сміттєпереробних заводів блокується на законодавчому рівні, - мер Чернігова

13.08.2019   16:37Агенцiя

Чому в Чернігові поки що не будують сміттєпереробний завод – Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко публічно пояснив на розширеній нараді в мерії, яка традиційно проходить з онлайн-трансляцією та в присутності журналістів. Міський голова зауважив, що спеціально інформує про це громаду публічно, щоби зменшити кількість чуток і перекручень.

Питання будівництва сміттєпереробного заводу вже кілька років поспіль дуже серйозно вивчається і прораховується як їм самим, так і профільними фахівцями. Очевидно, що такий завод Чернігову вже потрібен.

Разом з тим, очікується, що в найближчому майбутньому у цій сфері з’явиться нове законодавство, яке передбачатиме фінансову державну підтримку для тих міст, які здійснюють сміттєпереробку. Це може бути як підтримка в напрямку «зеленого тарифу», коли держава за високими цінами закуповує електроенергію, яка виробляється при спаленні сміття. Тоді треба будувати сміттєпереробний завод саме такого типу. І також це може бути, наприклад, передбачене законом формування спецфонду із внесків виробників усіх упаковок, з подальшим розподілом коштів по муніципалітетах у залежності від обсягу переробки сміття за рік. Тоді місто може йти по шляху так званої «глибокої переробки» сміття, яка є більш прогресивною ніж спалення. І, приміром, екологи всього світу виступають саме за глибоку переробку.

Якщо ж місто почне будувати завод за кошти міського бюджету зараз, а в цей час з’явиться закон, який дає преференції іншим типам сміттєпереробних заводів – місто опиниться у вкрай невигідному становищі. Тоді Чернігову доведеться самотужки, тільки за кошти громади, добудовувати і утримувати те, на що до інших прийдуть державні кошти.

- Я хочу щоб чернігівці розуміли, що затримка не через те що я нібито не хочу будувати завод. Я прекрасно розумію наскільки це важливе питання. Але якщо вибирати технологію не маючи відповідного закону – то ми можемо обрати хибний напрямок сміттєпереробки. Тоді в нас не буде економіки, - наголосив Владислав Атрошенко.

А витрати на будівництво будь-якого сміттєпереробного заводу дуже значні. За словами міського голови, це 30-35 мільйонів євро, плюс відсотки за кредитом, тому що таку суму місту доведеться позичати в фінансових установах. Запозичень дешевше за 6% річних українським містам навіть зарубіжні кредитори сьогодні не дають. Тобто 2 мільйони євро, це 60 мільйонів гривень, потрібно щороку тільки на відсотки.

Погашення такого кредиту, в оптимістичному варіанті – за 10 років, вимагатиме ще по 3-3,5 мільйони євро щорічно, тобто 100 мільйонів гривень. Тобто сумарно 160 мільйонів гривень на рік потрібно буде платити з бюджету протягом 10 років.

На сьогодні дыючий тариф, та ще й при тому відсотку реальної сплати яка є, і близько не покриває таких витрат.  Він передбачає тільки виконання тих робіт, які здійснюються зараз.

- Багатьом вже сьогодні здається, що за вивіз сміття вони платять багато. Але ви врахуйте, що це треба вивозити за 18 кілометрів, що треба придбати і утримувати спеціальні машини і працівників на них, утримувати сміттєзвалище, сплачувати за нього додатково 6,5 мільйонів екологічного податку на рік і нести ще багато інших витрат, - зауважив міський голова. 

Як відомо, у тих країнах, де здійснюється цивілізована сміттєпереробка, плата громадян за вивіз і утилізацію сміття набагато більша ніж зараз в Україні. Разом з тим, Україна не може і далі просто складати сміття, не переробляючи його, бо потужності сміттєвих полігонів у містах практично скрізь вичерпані або на грані цього, інформує пресслужба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.