Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 23:08:32

Електронні петиції: працюють чи ні? Дебатували на “Чернігівській хвилі” Українського радіо

18.01.2019   15:47Агенцiя

16 січня в ефірі UA: Українське радіо “Чернігівська хвиля” вийшов проект “Дебати на вимогу”. В програмі з'ясовували питання ефективності електронних петицій у Чернігові, а дебатували на цю тему керівник прес-служби Чернігівської міськради Андрій Подорван та голова ГО "Добровольці" Сергій Гривко.


Прес-служба Чернігівської міської ради оприлюднила інформацію, що протягом останніх трьох років чернігівці ініціювали близько восьмисот електронних петицій. Більшість з них стосується благоустрою, діяльності житлово-комунального господарства і транспорту. Протягом минулого року, за даними відділу звернень громадян, до міської ради надійшло 260 електронних петицій, з яких 55 набрали необхідні для їх підтримки 250 голосів. А торік на офіційній сторінці у мережі Фейсбук системи електронного голосування “Єдність” оприлюднений рейтинг міст, де звернення найчастіше набирали необхідну кількість голосів та розглядалися радами. І Чернігів очолив топ-десятку таких міст.

Про це, а також про те, наскільки виправдовують себе електронні петиції в якості інструмента прямої демократії та як вони можуть вплинути на розвиток обласного центру і поліпшити якість життя містян говорили в програмі “Дебати на вимогу”. Крім того, спікери з’ясовували, які з петицій користуються найбільшою підтримкою і чи багато з них реалізуються.
Ще на початку програми керівник прес-служби Чернігівської міськради Андрій Подорван зазначив:
— Зі статистики зрозуміло, що Чернігів знаходиться в топі міст, де громадяни активно використовують цю форму прямої демократії. І якщо цей спосіб звернення до міськради користується популярністю, то, очевидно, що ті, хто ініціюють петиції та їх підписують, бачать у цьому сенс. Значить, цей механізм працює.

Громадський активіст Сергій Гривко на це відповів:
— Це дуже ефективний інструмент прямої демократії, але в нашому місті він використовується не повною мірою,а а тому дискредитується  стосовно популяризації, надання ефективних відповідей та реалізації.

Сергій Гривко зазначив, що владі потрібно приділяти більше уваги зверненням громадських активістів, натомість, Андрій Подорван запропонував громадським активістам не робити такий  інструмент, як петиція, пріоритетним, а використовувати інші методи співпраці влади і громадськості, зокрема бюджет участі.

Зрештою, учасникам дебатів вдалося дійти компромісу та погодитися щодо необхідності вдосконалення механізму роботи електронних петицій.

— Я хотів додати дві пропозиції, — запропонував Сергій Гривко, —  по-перше потрібно правильно визначати пріоитети, по-друге — переспрямовувати звернення. Можливо, міській раді слід давати розширені відповіді і надавати людям, петиції яких не були реалізовані, інструкції, куди їм рухатись далі. Це буде створювати певний діалог влади з громадськістю. Також потрібно рекламувати новостворені петиції у місцевих інтернет-спільнотах. Це буде ефективніше і сприятиме залученню більшої кількості громадян до користування е-петиціями.

— Механізм петицій діє. Можливо, він не досконалий через недостатнє орієнтування людей або недопрацювання певних служб міської ради, — підсумовуючи, зауважив Андрій Подорван, — я сприймаю позицію свого опонента з повагою і в подальшому  ініціюватиму кілька робочих нарад стосовно цього. Прозвучало багато слушних аргументів, які будуть взяті до уваги і допоможуть  покращити як механізми відповідей, так і подальшу роботу з петиціями загалом.

“Дебати на вимогу” — новий суспільно-політичний проект, який започаткували регіональні радіостанції “Українського радіо”. Він передбачає публічну дискусію між двома учасниками щодо суспільно-важливої теми. Кожен з опонентів може висловити власну думку стосовно порушеної проблеми, а також заперечити позицію іншого учасника дебатів, аргументуючи свою точку зору. Крім того, опоненти можуть ставити свої запитання один одному. Програма не є регулярною, вона виходить в радіоефір за наявності запитів від аудиторії.

Прослухати повний випуск програми “Дебати на вимогу” від 16 січня на UA: Українське радіо “Чернігівська хвиля” можна за посиланням. Раніше, 2 січня, в “Дебатах на вимогу” обговорювали переваги і недоліки шкільної та домашньої освіти. Участь в програмі брали  директор ЗСШФМП №12 м. Чернігова Василь Гопаченко та мати хлопчика, який навчається вдома, Анастасія Леухіна.

UA: Українське радіо "Чернігівська хвиля"

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).