Про підсумки та пріоритети напередодні професійного свята
Напередодні професійного свята, яке працівники соціальної сфери відзначають у першу неділю листопада, в обласній службі зайнятості підбивають підсумки діяльності у поточному році, визначають пріоритети, ставлять чергові завдання, вчаться та обмінюються досвідом.

25-26 жовтня відбувся дводенний семінар-нарада з директорами філій Чернігівського обласного центру зайнятості.
Профорієнтація – запорука правильного вибору професії
Розпочався захід нетрадиційно - з навчання на тему «Сучасні підходи у профорієнтаційній роботі з учнівською молоддю». Фахівці з профорієнтації обласного центру зайнятості підготували для директорів філій майстер-клас з проведення профорієнтаційного уроку для старшокласників на тему «Світ професій – погляд у майбутнє», на якому презентували затребувані на вітчизняному та регіональному ринку праці робітничі професії, в тому числі хлібопекарської справи.
Гідна робота на Чернігівщині є!
Продовжили презентацію під час професіографічної екскурсії на ТОВ «Рижський хіб», де вже в умовах сучасного виробництва ознайомилися з роботою пекаря, тістороба, формувальника тіста, оператора лінії тощо. Виробництво із сучасним обладнанням, за інноваційними технологіями та з гідними заробітними платами працівникам – це те, що може зацікавити молодь при виборі професії, - переконані в службі зайнятості.
За словами представників роботодавця, ТОВ «Рижський хліб» - єдиний в Україні хлібзавод, який використовує давні латвійські технології хлібопечення в поєднанні з сучасними інноваціями. Його відкриття відбулося рік тому. Нині на підприємстві працює близько 80 працівників.
Таємниця їхнього смачного хліба криється в рецептах та майстерності видатного пекаря, майстра свого ремесла - Альберта Блумберга. Підприємство унікальне тим, що випікає стовідсотково бездріжджовий хліб з натуральної закваски, яка витримується в осикових діжках від трьох до п’яти діб в залежності від виду хліба та фази місяця. Саме так хліб набуває неповторного смаку й аромату.
Увесь процес від приготування закваски і до відправки заготовки в піч відбувається вручну. Тільки під час замісу тіста використовується тістомісильна машина для кращого та рівномірного замішування. Піч, що сягає 17,5 метрів у довжину, є основним обладнанням заводу та не має аналогів в Україні.
Крім справжнього житнього хліба, на заводі виготовляють також хрусткі хлібні чіпси, сухарі і сухарики. Вони робляться з цільного свіжоспеченого хліба та не містять жодних консервантів і покращувачів смаку, а в якості добавки використовуються тільки натуральний сушений часник та цибуля.
Підприємство постачає запашні паляниці до Києва, Одеси, Дніпра і, звісно, продає в Чернігові. Хліб можна придбати як в невеличких приватних магазинах, так і у великих торговельних мережах. Продукція хлібозаводу «Рижський Хліб» дуже популярна серед споживачів у Латвії та інших країнах Європи.
Служба зайнятості співпрацює з підприємством у напрямку підбору кадрів від початку його створення. За її сприяння було укомплектовано 16 вакансій. В результаті безробітні отримали роботу тістороба, пекаря, слюсаря-ремонтника, бухгалтера, енергетика, начальника цеху, оператора лінії у виробництві харчової продукції, мерчендайзера, менеджера (управителя) зі збуту, представника торговельного, водія, охоронника, підсобного робітника тощо.
До речі, професію тістороба і пекаря можна здобути безкоштовно за сприяння служби зайнятості в ДПТНЗ «Чернігівський центр професійно-технічної освіти».
Підсумки та пріоритети діяльності обласної служби зайнятості
Про підсумки діяльності Чернігівської обласної служби зайнятості протягом 9 місяців 2018 року та пріоритетні завдання на сучасному етапі йшлося вже на нараді.
За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, в поточному році на ринок праці області продовжили впливати несприятливі економічні, демографічні та міграційні процеси, в результаті яких відчутним став дефіцит кваліфікованої робочої сили. Водночас спостерігаються зростання кількості вакансій та певні труднощі з їх укомплектуванням.
«Протягом січня-вересня 2018 року чисельність вакансій в базі даних обласної служби зайнятості зросла на 11% у порівнянні з відповідним періодом минулого року і станом на 1 жовтня їх налічувалося понад 2,2 тис.», - сказала Лідія Падалка.
Протягом 9 місяців 2018 року послугами служби зайнятості скористалися 27,7 тисяч безробітних. З них 7,9 тис. працевлаштовано, 2,4 тис. – скеровано на професійне навчання; 5,3 тис. – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Проведене обласною службою зайнятості дослідження наявності резервів трудових ресурсів в регіоні, засвідчило, вони є! «30% працездатного населення сьогодні не працює на економіку області, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості. - Це той резерв, про який треба інформувати роботодавців та органи місцевої влади, а також шукати можливості працевлаштування цих людей».
Результати іншого дослідження підтвердили й наявність в сільській місцевості не тільки надлишкової робочої сили, а й вільних об’єктів нерухомості. Отже, з роботодавцями, які мають постійну потребу в кадрах, мова має йти про можливість організації виробничої діяльності у сільських населених пунктах, де живуть люди, які хочуть і готові працювати.
На часі також розширення видів громадських робіт, що мають суспільно корисну спрямованість, та ініціювання перед місцевою владою питання збільшення видатків на їх проведення. Зокрема йдеться про залучення безробітних до супроводу та догляду за особами з інвалідністю, надання допомоги сім’ям, члени яких загинули або беруть участь в антитерористичній операції на сході країни.
Наступного дня відбулися тематичні навчання директорів філій Чернігівського обласного центру зайнятості, які провели начальники відділів організації сприяння працевлаштуванню обласного центру зайнятості Олена Кульгейко, організації надання послуг роботодавцям Людмила Лисобикова та організації профнавчання Сергій Заровний.
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).