Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 02:12:40

"Людей запрягали замість коней“ - в'язень "реабілітаційного" центру

31.03.2017   16:31

Чоловік, який перебував у так званому реабілітаційному центрі на Чернігівщини, діяльність якого викрило СБУ у четвер, розповів, що людей там запрягали у вози замість коней, щоб перевозити дрова.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що у листопаді минулого року до ГПУ надійшла заява, в якій чоловік повідомив, що невідомі люди викрали його з дому і відвезли у "центр" в селі Косачівка на Чернігівщині, де силою утримували людей.

За словами пана Луценка, наразі відомо, що в "центрі" утримували 250 людей. 200 з них заявляють, що їх незаконно позбавили волі та застосовували до них насильство.


"Реабілітація"

За попередніми оцінками, 30% людей у центрі страждали на наркотичну залежність. Частина вважалася залежними від алкоголю. У центрі їм обіцяли вилікувати від залежності.

За даними Генпрокуратури, людей вивозили до центру на замовлення родичів. Таке "вивезення" коштувало 6 тис. грн з території Київщини і 8 тис. грн - з Харківщини.

Щомісячна платня за перебування однієї людини в центрі коливалася від 2,5 тис. до 3 тис. грн.

Із родичів також вимагали по 3 тис. на лікування, але ніхто "відвідувачів" не лікував.

Центр функціонував під назвою "Релігійна громада української православної церкви Чернігівської єпархії на честь ікони божої матері Семистрільної".

Він не зареєстрований як медичний чи профілактичний заклад.

Як повідомляє Юрій Луценко, багато людей, в том числі іноземців, вивозили на Чернігівщину з метою вирішення майнових справ. "Наприклад, забрати дітей і вивезти в іншу країну. Якщо один з батьків не погоджується, його забирали в центр", - сказав генпрокурор.

Чоловік, який перебував у центрі, розповів, що його відправив туди друг, аби допомогти позбутися алкогольної залежності.

У центрі його поголили, били з першого дня і змушували працювати.

Він розповів, що людей замість коней запрягали у віз, в якому перевозили дрова.

Наглядачі центру пояснювали, що в такий спосіб допомагали повірити в бога.

Наприклад, мусульманина з Сенегалу змушували хреститися у церкві, що була розташована на території, розповів чоловік.

У центрі утримували людей різного віку, втекти звідти було неможливо. Люди проводили там від трьох місяців до кількох років.


Слідство


Генпрокурор повідомив, що у четвер затримали близько 30 співробітників центру, п'ятьох з них підозрюють у вчиненні фізичних побоїв та катуваннях.

Юрій Луценко заявив, що займається цим центром не вперше, але раніше для відкриття справи бракувало свідків.

За його словами, діяльність центру покривали впливові люди.

Засновниками центру є громадяни Дубовський та Моцак, які проживали в Києві, повідомив Юрій Луценко.

За його словами, справи будуть порушуватися і проти тих, хто працював у центрі, і проти тих, хто "замовляв послуги".

Винні нестимуть відповідальність за незаконне позбавлення волі, викрадення людей та нанесення тілесних пошкоджень.

Справою займається Кримська прокуратура, яка працює в Києві.

Пан Луценко пояснив своє рішення тим, що першим заявником був кримчанин, і новостворена прокуратура "може мати мінімальні зв'язки з тими, хто покриває діяльність центру".


http://www.bbc.com/ukrainian/news-39455439

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.