Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 07:46:11

Перші результати аналізу якості газу на Чернігівщині: калорійність на 8% перевищує вимоги держстандарту

08.02.2017   15:51Агенцiя

Газотранспортні компанії Чернігівської області ініціювали проведення публічного аналізу якості природного газу, що надходить до споживачів Чернігівщини.

В ході прес-туру журналісти мали нагоду ознайомитися з маршрутом проходження блакитного палива від магістрального газопроводу високого тиску до кінцевого споживача, перевірити систему на герметичність та переконатися, що змінити склад газу на етапі його транспортування неможливо.

До споживачів Чернігівської області природній газ спершу транспортується магістральними газопроводами високого тиску ПАТ «Укртрансгаз». Згодом, він потрапляє до системи розподільних мереж «Чернігівгазу», де на спеціальних газорегуляторних пунктах (ГРП) тиск природного газу понижується до середнього та низького. На цьому етапі здійснювати будь-які технічні маніпуляції з природнім газом неможливо, адже система розподільних газопроводів є герметичною і втручання в її роботу може призвести до аварії або вибуху.

«Газ в мережах постійно знаходиться під тиском та рухається в одному напрямку. Будь-яке втручання в роботу системи може мати вибухонебезпечні наслідки. Якщо ж таке втручання відбувається в роботу ГРП, то спрацьовують запобіжні клапани і обладнання автоматично відключається. Внаслідок цього, цілий район міста або село залишаться без газу», - розповів головний інженер «Чернігівгазу» Олександр Качкарда.

Для перевірки якості природного газу фахівці газотранспортних компаній провели позачерговий відбір проб в двох точках – на газорозподільній станції в м. Чернігові та у побутового споживача. Щоб порівняти сертифікати за результатами двох аналізів та провести незаангажовану перевірку якості газу, ПАТ «Чернігівгаз» залучило до проведення експертизи незалежних фахівців з державної лабораторії «Укрметртестстандарт». Фахівці провали відбір газу з фотофіксацією пробовідбірників і ідентифікаційних пломб та доставили ємкості на експертизу до лабораторії у Києві.

«Якість природного газу на території Чернігівської області постійно контролюється спеціальними лабораторіями, які атестовані з урахуванням всіх нормативних документів. Щорічно вони перевіряються територіальними органами Департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку», - додає начальник служби ГРС Чернігівського ЛВУМГ Олег Бут.

Перші результати, отримані від лабораторії Чернігівського ЛВУМГ свідчать про те, що властивості природного газу, відібраного з магістрального газопроводу, відповідають всім держстандартам. Зокрема, теплота згорання, від якої залежить якість газу і що найчастіше турбує споживачів, дорівнює 8237 ккал/м куб. Цей показник майже на 8% перевищує стандарт ГОСТу і є одним з найвищих в Україні.

Тим не менш скарги на неналежну якість газу продовжують надходити. Аби у споживачів не виникало сумнівів, потрібно щоб розрахунки велись не за використані кубометри газу, а за калорії: теплотворну здатність енергоресурсу, як це давно відбувається в Європі. В такому випадку питання щодо якості газу більше виникати не будуть, адже споживач сплачуватиме не за обсяг ресурсу, а за якість отриманого товару.

Відповідні зміни вже оприлюднені Нацкомісією в Постанові № 84 від 26.01.2017 р. «Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії». Документом передбачено, що разом з обсягом спожитого палива в кубометрах, у рахунках за газ буде вказано розмір використаного ресурсу в енергетичних одиницях, тобто кіловатах (кВт/год), гігакалоріях (Гкал) та мегаджоулях (МДж/м3).

Для інформації. Результати експертизи газу незалежної лабораторії ДП «Укрметртестстандарт» будуть оприлюднені після надання протоколів вимірів.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів.

Нашими споживачами є майже 350 тисяч сімей, близько 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області. Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод, Корюківська фабрика технічних паперів.

Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини