Парафіївська Маргарет Тетчер
Очільниця об'єднаної парафіївської громади Валентина Карпенко (на знімку) на таке найменування не ображається, а лишень посміхається.
Головою її обрали вчетверте — з 2002 року вона керує селищем Парафіївка Ічнянського району, а відтепер буде лідером і для навколишніх сіл, що погодилися увійти до об’єднаної — однієї з п’ятьох на Чернігівщині — громади.
До речі, перемогла вона на виборах у змаганні з чотирма кандидатами і набрала 57 відсотків голосів земляків. А до свого головування 34 роки працювала вчителькою математики.
Парафіївська селищна рада першою на Чернігівщині ще у квітні 2014-го ухвалила рішення про свою участь у пілотному проекті для об’єднання територіальних громад. Але не було відповідного закону і не було зрозуміло, як таке об’єднання проходитиме. Валентина Карпенко, що є своєю людиною у Всеукраїнській асоціації сільських та селищних рад, адже більше 13 років головує, виступала за добровільне об’єднання — і так сталося.
«Щойно вийшов закон, ми звернулися до сусідніх сільських рад із пропозицією про об’єднання, — розповідає Валентина Карпенко. — Щоправда, відгукнулися не всі, але жителі Петрушівської, Мартинівської, Іваницької та Южненської сільських рад погодилися». А це — 18 населених пунктів, більше 6 тисяч мешканців! А ще — дві лікарні, три школи, п’ять дитячих садків і стільки ж будинків культури. «І як же можна щось закривати, — каже Валентина Карпенко, — якщо у Южному — 97 дітей, а в Парафіївці — 253».
Які ж плани в голови такого великого об’єднання? Перш за все зробити так, щоб із 18 населених пунктів усі в Парафіївку по довідки не добиралися, як до цього в районний центр Ічню. Не для того люди об’єднувалися, щоб бюрократичні перепони залишилися.
У Латвії Валентина Карпенко бачила, як працює центр адміністративних послуг — такий хоче відкрити й у себе. І щоб сільські старости та секретарі вирішували більшість формальних процедур.
«Ми побачили, що громади в Латвії, які об’єдналися, стали справді спроможними вирішувати якісно питання місцевого значення. Побачили добре оснащену школу, комп’ютеризовану бібліотеку, культурний центр, де щодня ведуть різні розвиваючі гуртки для дітей, спортивний комплекс і унікальний центр надання адміністративних послуг. За лічені хвилини людина отримує послугу, по яку звернулася. До того ж їй не видається на руки жоден папірець, все в електронному вигляді спрямовується організації, якій потрібна та довідка», — розказує Валентина Карпенко.
Невдовзі на баланс Парафіївської громади буде передано недобудоване приміщення одного з сільськогосподарських підприємств, і після дообладнання там розмістять центр надання адміністративних послуг.
Латвійці їй узагалі багато допомагають — приїздили, побачили заповзятливість немолодої віком та активної діями голови, тепер кажуть: «Треба Валентині допомогти!»
Співробітники Міністерства екології та природних ресурсів Латвії нещодавно побували на всіх соціальних об’єктах Парафіївки. І напрацювали план допомоги. Взагалі ж латиші щиро дивуються — така багата українська земля, а так бідно люди живуть порівняно з тою ж таки Латвією...
А ще Валентина Карпенко — багатолітній голова районної організації Народного руху, сестра відомого політика Віталія Шевченка та, відповідно, тітка посла України в Канаді Андрія Шевченка. Тож, можливо, і українці з Канади зацікавляться співпрацею з парафіївською громадою, яку очолює завзята голова Валентина Карпенко? Нині ж вона вирішує питання транспорту і посадових окладів.
А на Різдво, звісно, відвідала храм Київського патріархату, відкритий завдяки її старанням понад п’ять років тому.
http://www.golos.com.ua/article/263222
Останні новини Чернігівщини
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.