Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 січня, 09:27:39

Жінки, знайте свої права

28.02.2014   09:28

Семінар-практикум у рамках реалізації Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та регіональної акції «Жінки, знайте свої права» проведено в Чернігівській міській раді.

Заступник міського голови Анна Романова наголосила, що жінка в сучасному світі поєднує багато соціальних ролей. «Ми як орган місцевого самоврядування маємо подбати, щоб економічні, юридичні, соціальні та інші права жінки не порушувалися», - звернулася вона до учасників зібрання.

Як зазначив начальник відділу у справах сім'ї та молоді міської ради Валерій Семенець, робота щодо впровадження ґендерної рівності сьогодні базується на багаторічному досвіді роботи реалізації жіночої політики із застосуванням нових підходів, принципів та акцентів. Він коротко поінформував про заходи, які проводяться в місті за співпраці з громадськими організаціями та сприяють підвищенню статусу, соціальної ролі жінки в суспільстві, формуванню шанобливого ставлення до неї.

Про роль громадських організацій у реалізації в місті тендерної політики розповіла голова громадської організації «Спілка жінок м. Чернігова» Людмила Канюка. Зокрема, вона відзначила, що найчастіше порушуються саме соціально-економічні права жінок, тож якраз на виконання законів, на посилення інформування та виховання суспільної свідомості повинні бути спрямовані спільні зусилля органів влади та громадськості. Серед заходів, що з року в рік успішно проводяться організацією, Л. Канюка назвала конкурс «Жінка року» та виставку-ярмарок «Що може жінка».

Наталія Іванцова, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби міського управління юстиції, звернула увагу присутніх на новели законодавства в сфері своєї діяльності.

Доцент кафедри суспільно-гуманітарних відносин Чернігівського обласного інституту післядипломної освіти вчителів ім. К. Ушинського Оксана Оніщенко навела приклади держав, досвід яких був би корисним для України. «Скандинавські країни стали лідерами за рівнем людського розвитку саме завдяки впровадженню гендерних квот і 40% представництва жінок у різних органах влади», - стверджує науковець.

А. Романова уточнила, що в українському парламенті наразі представлено 10% жінок, а в 1991 році їх було лише 3%.

Тенденції на місцевому ринку праці охарактеризувала головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості Тетяна Коваленко. За її словами, кількість безробітних жінок і чоловіків останніми роками майже однакова, проте роботодавці дійсно мають упередження щодо молодих жінок або мам із маленькими дітьми. Крім того, амібіції чоловіків щодо посади і розміру заробітної плати значно вищі, ніж у жінок такої ж кваліфікації. За сприяння служби зайнятості у 2013 році працевлаштовано 1 200 жінок, 70 жінок відкрили власну справу.

Учасники семінару також розглянули питання адресної соціальної допомоги, проведення виховної та інформаційно-просвітницької роботи з гендерних питань у навчальних закладах, формування громадянської поведінки в молоді, соціальної підтримки жінок і дівчат, які опинилися в складних життєвих обставинах, дій дільничних інспекторів міліції при фактах вчинення насильства в сім’ї, про роботу клубів за місцем проживання.

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини