Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 17:32:01

Чи виживуть друковані видання?

28.11.2011   07:24Агенцiя

Сьогодні в розпалі передплатна кампанія на друковані видання на наступний рік, а отже, розгорнулася запекла боротьба між виданнями за передплатників. Однак сьогодні перед виданнями вже не стоїть мета підняти тиражі.

Головне – зберегти те, що є, вважає Володимир Приходько, директор Чернігівської філії “Укрпошти”. Місцеві видавці, за його словами, щоб заманити читача, готові йти на хитрощі.


На Чернігівщині читають у 1,5 разу більше, ніж по Україні

– Скільки чернігівців сьогодні читає пресу?

– Чернігівська філія “Укрпошти” зайняла перше місце в Україні за доходністю і за передплатою. Якщо загалом по Україні на одну людину приходиться десь 0,4 видання, то в нашій області – 0,65. Для сучасної Європи ці цифри просто захмарні, адже Інтернет активно завойовує ринки. Мабуть, у цьому плані нам на руку те, що населення області стрімко старішає. Є населені пункти, наприклад, у Ріпкинському районі, де наймолодшому мешканцю 67 років. А у старшого покоління звичка виписувати друковані видання залишилася. Вони читають і місцеву пресу, виписують “районки”. Ми працюємо над тим, щоб зберегти тиражі місцевих видань, навіть невеличких, і піклуємося про підтримання стабільного ринку. Якщо я бачу, що тиражі наганяються, я серйозно на це реагую. Передплатники, як правило, стабільні. Хто читає, той читає.

Безкоштовний “сир” краще?

– Як вважаєте, безкоштовні рекламні видання можуть сьогодні скласти конкуренцію серйозній місцевій пресі?

– Так, це серйозна загроза. З’являються кольорові повноформатні безкоштовні видання з суспільно-політичною, розважальною, рекламною інформацією, з телепрограмою – повноцінні газети. Читачу просто не треба платити. Зараз ці газети розкручуються, нарощують тиражі, щоб перед виборами вигідно продатися. З нами вони заключають договори на розповсюдження як рекламні видання. Відмовити їм ми не можемо. Є, наприклад, безкоштовне видання, місячний тираж якого 100 тисяч. Загалом, безкоштовні газети на Чернігівщині займають 7-8% тиражу.

Як “купити” читача?

– Кажуть, центральні ЗМІ доплачують листоношам за передплату навіть більше, ніж коштує саме видання…

– До нас надходять листи від столичних видавців із пропозиціями проводити конкурси. Пропонують і сто гривень за передплату однієї газети, і більше. Я таку політику не підтримую. Якщо пустити ці гроші на ринок, то ми знищимо місцеву пресу – без роботи залишаться наші люди, наші журналісти. Були випадки, коли листоношам обіцяли гроші, люди старалися, передплачували, а винагороду за це так і не отримували. Місцеві видавці таким не займаються.

– А що ж роблять чернігівські медійники, щоб зберегти передплату?

– Видання підходять до цієї проблеми по-різному. Наприклад, ось Щорська районна газета на професійне свято організувала для листонош концерт. Звичайно, тепер люди, побачивши, що про них піклуються, згадають про цю газету під час передплати. Хтось робить ремонт у поштових відділеннях. Практично всі газети проводять конкурси серед листонош. Вважаю, це є стимулом і для поштовиків, і для газетярів.

Спілкувалася Ольга Чижова


Надія є

Більш оптимістично на майбутнє друкованих ЗМІ дивиться Інститут соціології НАН України. На думку його фахівців, Інтернет та телебачення друковане слово поки що не витіснять. Згідно з даними дослідження, опублікованими в газеті “День”, в Україні нині газети читає 70% громадян. І ця цифра стабільна протягом кількох останніх років. Городяни найбільше читають центральну (всеукраїнську) пресу і міську, а жителі сільських населених пунктів частіше читають районну (33%) й обласну (37%) пресу.
Щодо часу, який респонденти віддають читанню газет, він однаковий для всіх опитаних – від 0,5 до 1 години щодня. У місті, як правило, читають 1,8 газети (майже дві), у селі – 1,4.
До того, за інформацією Чернігівської філії “Укрпошти”, на Чернігівщині останні п’ять років, крім 2011-го, зростала кількість передплатників: у 2007 році їх було 681,8 тис., у 2009-му – 725,6 тис., у 2010-му – вже 741,3 тис. Цього року, щоправда, дещо поменшало – 733,3 тис. передплатників на рік.
У селі читають більше, ніж у місті. У середньому на одного мешканця міста припадає 0,36 примірника видань, а по області ця цифра досягає 0,67 примірника.
Цікавлять мешканців області переважно центральні видання – 67% передплатників. Місцеві газети передплачують 37%. Ще 0,9% – зарубіжні.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=6029&Itemid=65
 

Останні новини Чернігівщини

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині

«єРобота»: «Родинне Древо» в Ніжині 16:45

Наприкінці минулого року в новозбудованому готелі «Reikartz Nizhyn» («Optima Collection» Ніжин), що розташований на в’їзді в місто, біля центрального вокзалу та основних транспортних розв’язок, відкрився новий ресторан «Родинне Древо».

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції…

Коли витрати для роботодавця перетворюються на інвестиції… 16:38

Комп’ютер, монітор, офісне крісло, термінал, мобільний телефон, настільна лампа – майже в 70 тис. грн обійшлося робоче місце для завідувача складу СТОВ «Батьківщина» (сел.Срібне)

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини