Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 04:25:24

У 2012 році загальний забір води по Чернігівській області склав 172,7 млн.куб.м

22.03.2013   10:52Агенцiя

Вода займає особливе положення серед природних багатств Землі. Відомий російський і радянський геолог академік А. П. Карпінський говорив, що немає більш дорогоцінного викопного, ніж вода, без якої життя неможливе.

На сьогоднішній день вода стала ресурсом, що забезпечує нормальний розвиток суспільства. Проте вже сьогодні більшість областей України гостро відчувають дефіцит якісної питної води. Чернігівська область по запасах підземної і поверхневої води займає одне з перших місць в Україні і є найбільш забезпеченою прісними водами. Найбільшим водокористувачем на території області є містоЧернігів, господарчо-питне водопостачання якого базується на підземних водах.

У побуті та виробництві економне використання води має велике значення. У 2012 році загальний забір води по Чернігівській області склав 172,7 млн.куб.м, з них 50,02 млн.куб.м - з підземних джерел, та 122,68 млн. куб. м - з водойм області. Це на 17,7 млн. куб.м (або на 11,4 %) більше, ніж у 2011 році. З кожним роком ці показники збільшуються. При цьому одна п'ята добутої питної води не доходить до користувача. Причинами цього є неякісні водопровідні мережі, конструктивні і технологічні недоліки систем холодного і гарячого водопостачання, використання застарілого технологічного обладнання на виробництві. Вода втрачається при протіканні водопроводів, кранів, змішувачів, змивних бачків.

Щорічно, тільки в обласному центрі, реєструється значна кількість поривів водопровідних мереж, які зношені і потребують негайної заміни. З одного невідремонтованого крана за добу витікає від 0,5 до 1,5 м3, а з бачка - від 5 до 8 м3 води.

Часто питна вода використовується для миття автомашин, охолодження продуктів, поливу городів тощо, що є вкрай не раціональним, тому необхідно максимально залучати для таких потреб технічну воду, задіяти її в оборотну та повторну систему використання.

У найближчій перспективі для обліку витрат води необхідно встановити лічильники у кожній квартирі. Це дає такий самий ефект, як і встановлення електролічильників, котрі дисциплінують споживачів, і зайва електролампа або побутовий електроприлад без потреби працювати не будуть. Для економії води у домашніх умовах необхідно підтримувати всю водозапірну і регулюючу арматуру в робочому стані, вчасно міняти клапани, сальники, прокладки, трубопроводи. Таким чином, встановивши лічильники води на підприємствах і власних оселях ми зможемо регулювати витрати води і заощаджувати кошти.

Проблема водних ресурсів складна і багатогранна. Її успішне вирішення можливе лише в разі залучення інтелектуальних, фінансових і технічних можливостей всього суспільства. Від того, наскільки успішно будуть об'єднані ці зусилля, залежить майбутнє наших річок і озер.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища закликає - давайте всі разом охороняти та берегти воду - великий дар природи і наше багатство!


Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено

Міграційна служба Чернігівської області: пріоритетні завдання на 2020 рік визначено 15:26

21 лютого в Управлінні Державної міграційної служби України в Чернігівській області під керівництвом начальниці Управління Ксенії Лук’янець та за участі керівників структурних та територіальних підрозділів було проведено засідання Колегії за підсумками роботи у 2019 році.

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого

У Чернігові вшанували пам'ять героїв Дебальцевого 14:43

У Чернігові скорботним мітингом і покладанням квітів до стел загиблим героям АТО/ООС 22 лютого вшанували пам’ять полеглих у боях під Дебальцевим.

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді

Генплани ще чотирьох населених пунктів Чернігівщини схвалені на містобудівній раді 14:33

У Чернігівській облдержадміністрації 21 лютого відбулося чергове засідання обласної містобудівної ради.

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири

У Ріпках дитині-сироті вручили ключі від квартири 14:18

Віднедавна Сергій Таргонь — власник двокімнатної квартири у Ріпках, яку купили за рахунок державної субвенції. Ключі від житла юнаку днями вручив голова Ріпкинської РДА Геннадій Поляк.