Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 13:13:47

19 листопада - який день, свято та прикмети

19.11.2021   07:46Агенцiя

19 листопада в Україні день працівників гідрометеорологічної служби та день скловиробника, у світі відзначають день чоловіків та день туалету, у православних – День пам'яті святителя Павла, патріарха Константинопольського, сповідника.

День працівників гідрометеорологічної служби входить до офіційних професійних свят України. Він був заснований президентом України Леонідом Кучмою у березні 2003 року та відзначається щороку 19 листопада.

Метеорологічна служба України була заснована ще у 1921 році, а у 1929 році її об'єднали з гідрологічною службою до Гідрометеорологічного комітету. У 1940 році комітет був перейменований на Управління гідрометеорологічної служби СРСР.

У сучасній Україні головною метеорологічною організацією є гідрометеорологічний центр Держслужби з надзвичайних ситуацій України. Наразі чисельність працівників гідрометеорологічної служби України становить понад п'ять тисяч осіб.

День скловиробника в Україні відзначається щорічно 19 листопада. З'явився в українському офіційному календарі професійних свят у 2003 році.

Підставою для вибору 19 листопада днем професійного свята скловиробників стало те, що 19 листопада 1711 народився російський вчений-природознавець Михайло Ломоносов. Він був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни, розробив технологію та рецептуру кольорового скла, яке використав для створення мозаїчних картин.

Більшість скловиробників України об'єднує заснована у 1997 році асоціація підприємств скляної промисловості "Скло України". До неї входять як місцеві, так і іноземні виробники листового та художнього скла, посуду та склотари, а також постачальники сировини, обладнання та послуг для виробництва скла. Члени асоціації виробляють понад 80% склопродукції у країні.

Щорічно 19 листопада у світі відзначається Міжнародний чоловічий день (International Men's Day, IMD), з метою наголосити на позитивній ролі чоловіків у сім'ї та суспільстві.

Ініціатором сьогоднішнього Міжнародного чоловічого дня став доктор Джероме Тілуксінгх із університету Вест-Індії. Він запропонував заснувати свято, яке підкреслить позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві. На сьогодні це свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу: Австралії, Австрії, Великій Британії, Угорщині, Гані, Ізраїлі, Індії, Ірландії, Італії, Канаді, Китаї, Норвегії, Пакистані, Росії, США, Сінгапурі, Тринідад та Тобаго, ПАР, Ямайці та інших.

Метою Міжнародного чоловічого дня є привернення уваги до гендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їхньої ролі в сім'ї і вихованні дітей. Також організатори свята наголошують на збереженні здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їхньому соціальному, емоційному, фізичному та духовному благополуччі.

19 листопада був проголошений Всесвітнім днем туалету у 2001 році під час міжнародної конференції у Сінгапурі, присвяченій проблемам туалетів. До речі, місце проведення конференції було обрано невипадково: Сінгапур відомий бездоганною чистотою туалетів.

У православній церкві 19 листопада вшановується пам'ять Павла Сповідника, єпископа Малої Азії. За життя йому довелося зіткнутися з численними протестами та нападами, оскільки в цей період проводилася активна діяльність, спрямована проти християнських святинь та прихильників цієї віри. Сам Павло разом зі святим Феофілактом був також схильний до гонінь і переслідувань, внаслідок чого був убитий.

Прикмети:

  • Беззоряна ніч обіцяє швидкий снігопад.
  • Якщо в небі кружляють зграї птахів, то скоро випаде сніг.
  • Безвітряна погода - до швидкого похолодання. 
  • Гуси купаються в річці або озері – до потепління.

Місячне затемнення:

Часткове місячне затемнення відбудеться у п'ятницю, 19 листопада 2021 року. Це буде найдовше часткове місячне затемнення з 1440 року і найдовше до 2669 року.

Іменини:

Василь, Арсеній, Анатолій, Герман, Гаврило, Віктор, Микита, Лука, Костянтин, Павло, Микола, Клавдія, Єфросинія, Олександра, Ніна, Матрона, Серафима.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).