9 найкорисніших рослинних олій для організму людини
Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

"Хто є хто" у світі рослинних олій - розповідаємо.
Рослинна олія - один з найкорисніших дієтичних продуктів, який не лише покращує смак їжі, а й зміцнює здоров'я людини.
Наше тіло має потребу в жирах - вони добре впливають на нашу нервову систему, мозок, шкіру та на здоров'я в цілому.
Також рослинні олії багаті важливими жиророзчинними вітамінами А (потрібний для шкіри, зору та імунітету) і Е (антиоксидант, захищає від інфекцій).
1. Соняшникова олія
Найпопулярнішу в Україні рослинну олію отримують з насіння соняшнику. До складу входять цінні для організму поживні речовини, а також вітаміни груп А, D, Е і F. Нерафінована олія корисніша і засвоюється краще. Бере участь в обміні білків і вуглеводів, покращує пам'ять, позитивно впливає на функцію статевих, ендокринних залоз.
2. Оливкова олія
Звертайте увагу на кислотність, яка повинна бути вказана на етикетці. Чим вона нижча (до 0,8%), тим масло вищої якості. Особлива перевага оливкової олії у тому, що вона збагачена масляною кислотою. Вона добре підходить для заправки салатів і приготування гарячих страв. При нагріванні оливкова олія практично не утворює канцерогенів.
3. Гарбузова олія
Краще джерело цинку - його там більше, ніж в морепродуктах. А цинк - це чоловіча сила, допомагає виробленню тестостерону. Тому якщо плануєте романтичну вечерю, придбайте пляшечку гарбузової олії. Її можна змішати з оливковою та заправляти салати. Смажити на ній не рекомендується - пригорає і неприємно пахне. А ще у ній багато селену. Для холодів саме те - підвищує імунітет і відлякує мікробів.
4. Олія лляна
За вмістом ненасичених жирних кислот лляна олія у 2 рази перевершує риб'ячий жир, саме тому вона вважається одним з найбільш важливих пісних продуктів і рекомендується дієтологами для тих, в чиєму раціоні відсутня риба. Відмінно "виглядає" в кашах (особливо у гречаній) і з квашеною капустою. Варто пам'ятати, що лляну олію ні в якому разі не можна нагрівати - це зводить нанівець її цілющі властивості. Тому її слід зберігати в холодильнику і додавати до готових страв, наприклад, заправляти нею салати.
5. Олія з виноградних кісточок
Дослідження показали, що хімічні речовини з олії виноградних кісточок можуть викликати апоптоз - процес, який сприяє самознищенню та ліквідації пошкоджених клітин у клітинних системах. Таким чином, вона допомагає пошкодженій печінці відновлювати свої клітини та пригнічувати розвиток деяких видів раку.
6. Олія з авокадо
Олія з авокадо тільки недавно вийшла на сцену дієтичних продуктів. Авокадо забезпечує організм близько 20 необхідними для нашого здоров'я поживними речовинами, в тому числі калієм, вітаміном Е, вітамінами групи В та фолієвою кислотою. Авокадо, як і оливкова олія, має високий вміст олеїнової кислоти, яка здатна запобігати раку молочної залози. Авокадо збагачений бета-ситостерином і корисне людям з низьким рівнем холестерину в крові. До того ж у олії дуже приємний смак, і вона підходити для будь-якого виду приготування.
7. Олія розторопші або будяка
Ця олія чудово захищає печінку від токсинів і нейтралізує отрути. З віком цей орган починає страждати, тому людям похилого віку бажано вводити цю олію в раціон.
8. Кукурудзяна олія
Краще за будь-які рослинні олії регулює обмін холестерину в організмі. Допомагає розщепленню «поганих» твердих жирів. У кукурудзяній олії містяться похідні фосфору - фосфатиди, які дуже корисні для мозку, а також нікотинова кислота (вітамін РР), яка регулює провідність серця.
9. Кунжутна олія
Містить антиоксиданти, збагачена залізом, лецитином, кальцієм, вітаміни A, B1, B2, P та корисними жирними кислотами (пальмітинова, стеаринова, олеїнова, омега-6). Застосовується при захворюваннях дихальної системи, кашлі, тромбофлебіті, нормалізує роботу щитовидки. Допомагає розслабитися і зняти стрес. На світлій кунжутній олії, до речі, можна смажити. Темну краще використовувати лише в холодному вигляді.
Будь-яку рослинну олію потрібно зберігати в щільно закритій пляшці, подалі від світла і тепла. А найголовніше правило для будь-якої рослинної олії - ніколи не використовувати її повторно після смаження! Всі рослинні олії можна ароматизувати за допомогою пряних трав і спецій, надаючи їм нових відтінків смаку:) Багато з них бажано зберігати в холодильнику.
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.