Якими будуть особливості літньої оздоровчої кампанії 2018
Напередодні чергової літньої оздоровчої кампанії чернігівських дітей у місті розпочалася підготовча робота. Це питання розглядалося 2 квітня під час засідання координаційної ради у справах дітей під керівництвом заступника міського голови Ольги Хоніч.

У Чернігові станом на сьогодні проживають 25042 дітей шкільного віку. Право на пільгове оздоровлення мають понад 16000 дітей. Позачергове право мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, в тому числі учасників АТО.
Тобто при прийомі заяв на оздоровлення діти вищезазначених категорій будуть формувати окрему чергу. Втім, якщо від запропонованої путівки родина пільговиків з будь-яких причин відмовляється, на заяві робиться відповідна позначка, і черга цієї родини переміщується у кінець списку.
Як повідомили в управлінні сім’ї, молоді та спорту міської ради наразі триває проходження дитячими оздоровчими таборами процедур ліцензування, сертифікації, а також, ремонту та перевірок.
Проте, за їх інформацією, після пожежі у дитячому таборі в Одесі минулого року, табори відмовляються проходити ліцензування, як дитячі оздоровчі, відкриваючись, як просто бази відпочинку. Відповідно, бази відпочинку вже не мають права брати участь у продажу путівок за державні кошти.
У 2017 році всього було подано 366 заяв на оздоровлення. Відповідно до фінансування була оздоровлена 131 дитина.
Зокрема:
- ДТ «Чайка» (смт. Сергіївка Одеської обл.): І зміна - 25 дітей, ІІ зміна – 27 дітей
- ДОЗ «Сонячний берег» (смт. Сергіївка Одеської обл.): І зміна – 13 дітей, ІІ зміна – 4 дітей
- ДТ «Прибрежний» (Херсонська обл.): І зміна – 4 дітей
- ДОЗ «Дивосвіт» (смт. Седнів, Чернігівського району): І зміна – 15, ІІ зміна – 20, ІІІ зміна – 23 дитини.
Серед них: 48 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 37 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 3 дитини перебувають на дитячому обліку, 5 дітей-інвалідів, 24 дитини учасників бойових дій, 12 талановитих та обдарованих, 2- переселенці.
Управління сім’ї, молоді, спорту міської ради є координатором питань щодо оздоровлення дітей у місті, однак направленням безпосередньо до оздоровчих закладів та організацією оздоровчих послуг також займаються й інші управління міської ради. Так, управлінням охорони здоров’я за бюджетний кошт були оздоровлені:
- 150 дітей міста у Чернігівському обласному дитячому протитуберкульозному санаторії «Зелений гай» (в районі Старої Подусівки).
- 90 дітей у Центрі медико-соціальної реабілітації «Відродження».
- 540 чернігівських дітей у відділенні дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради.
Управління освіти забезпечило оздоровчі послуги 1973 дітям у 34 пришкільних таборах з денним перебуванням. З них 1760 учнів пільгових категорій перебували за рахунок бюджетних коштів, ще 424 дитини відпочивали за батьківські кошти.
***
Відбір дітей диспансерної групи на санаторно-курортне лікування здійснюється санаторно-курортною відбірковою комісією закладу охорони здоров'я за місцем диспансерного нагляду дитини на підставі таких документів, які представляє на розгляд комісії лікуючий лікар. Про це йдеться у Порядку направлення дітей на санаторно-курортне лікування відповідно до медичних показань в санаторно-курортні заклади, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 12.01.2009.
Заяви з питань оздоровлення дітей пільгових категорій приймаються щопонеділка з 15-00 до 18-00 та щочетверга з 11-00 до 14-00 (за умови наявності повного пакету документів у 2-х примірниках) за адресою вул. Всіхсвятська, 16 (відділ соціально-профілактичної роботи), телефон 670-453.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).