Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 11:31:39

Рятуйтесь від спеки!

11.08.2015   07:39Агенцiя

Протягом досить тривалого часу в області стоять аномально спекотні дні, тому тепловий і сонячний напади, зневоднення організму та перебої у роботі серця – це лише невеликий перелік тих проблем, які може потягнути за собою висока температура повітря.

Найбільше від спеки страждають люди старшого віку; ті, у кого слабке здоров’я; вагітні жінки та ті, кому доводиться працювати на відкритому повітрі і на сонці; працівники офісів, де немає кондиціонерів; діти.

Сильна спека має негативний вплив на імунну систему та послаблює організм навіть абсолютно здорових людей. А що вже казати про тих, хто має якісь недуги. Особливо обережним потрібно бути тим, у кого гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози, ожиріння, онкологічні захворювання, хто переніс інсульт чи інфаркт. Насамперед таким людям потрібно скоротити до мінімуму час перебування під прямим сонячним промінням.

Особливо будьте уважні до своїх дітей, адже вони перегріваються значно швидше, ніж дорослі. Якщо ж Ви змушені ходити містом, вдягайте одяг вільного покрою з натуральних тканин, зручне взуття, головний убір світлого кольору або беріть з собою парасольку. Якщо ви вдома – в обідню пору подрімайте, а якщо на роботі – влаштовуйте невеликі перерви. При сидячій роботі – походіть, виконайте нескладні вправи. Якщо на роботі багато рухаєтесь – посидьте, розслабтеся.

На спекотні дні не варто призначати серйозні медичні маніпуляції: операції, діагностичні процедури, видалення та протезування зубів. Обмежити перебування на сонці бажано й тим, хто приймає деякі ліки. Наприклад, сульфаніламідні, гормональні препарати чи біологічно активні добавки.

Деякі з правил захисту від спеки:
•    Намагайтеся виходити на вулицю тільки до 11 години ран¬ку і після 17 години дня та скоротити час перебування під сонцем. Носіть одяг з натуральної ткани¬ни, бажано з льону та шовку, сві¬тлих тонів. Синтетичний темний одяг зменшує тепловіддачу.
•    Обов'язково надягайте го¬ловний убір. Тканина захистить голову від прямого впливу сонця або користуйтеся парасолькою світлого кольору.
•    Не надягайте металевих і кам'яних прикрас: вони швидко нагріваються і служать провока¬торами перегріву.
•    Якщо Ви проводите значну частину дня за кермом, повісьте на все скло автомобіля сонцеза¬хисні шторки (на присосках) і ку¬піть дзеркальний екран на вітро¬ве скло. Тільки встановлюйте йо¬го зовні автомобіля, інакше теп¬ло залишається в салоні.
•    Приїхавши в офіс, біжіть до умивальника. Підставте лікті під холодну воду і умийтеся. Протягом дня частіше зволожуйте руки та відкриті частини тіла.
•    У приміщенні з кондиціоне¬ром не поспішайте ставити низь¬ку температуру, інакше застуда гарантована. Оптимальна тем¬пература  20-220С.
•    Вікна, якщо у Вас немає кондиціонера, завішуйте мокри¬ми простирадлами – так спека буде менше проникати в примі¬щення.
•    Пийте злегка охолоджену рідину (злегка підкислену або підсолену воду, зелений чай). Занадто охолоджені на¬пої довше затримуються в шлун¬ку і збуджують потові залози. Не зловживайте кавою.
•    Споживайте низькокалорійні продукти. Не споживайте жирне м’ясо, сало, торти, млинці та подібні страви. Надавайте перевагу овочам, фруктам та молочним продуктам.  Снідайте якомога раніше (о 6-7-й годині), обідайте – до настання полуденної спеки (11-1130), вечеряйте о 1800. Для тих, хто не може заснути на голодний шлунок можливий невеликий перекус (о20-2100).
•    Відмовтеся від сигарет. Нікотин звужує кровоносні судини і викликає підвищення артеріального тиску, який і без того у спеку підвищений. Уникайте вживання алкоголю.
•    Знизьте звичайну фізичну активність. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. При підвищеній фізичній активності під час спекотної погоди підвищується ризик теплового удару.
•    Якщо у Вас хронічні захворювання, такі як гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози, ожиріння, онкологічні захворювання, або Ви перенесли інсульт чи інфаркт та ін., і приймаєте ліки, необхідно звернутися за консультацією до лікаря стосовно побічних ефектів від цих ліків у спекотну погоду.
•    Про всяк випадок при собі майте валідол, валокордин чи корвалол, нашатирний спирт, знеболюючий засіб широкої дії, вологі серветки, м’ятні льодяники чи таблетки.
•    При виникненні наступних ознак перегріву організму: загальна слабкість, головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, нудота, пришвидшений пульс та дихання,  непритомність та судоми – якнайшвидше звертайтеся за медичною допомогою.

Останні новини Чернігівщини

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.

Станція технічного обслуговування "GARAGE" у Чернігові 09:38

Завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту єРобота тисячі українців вже здійснили свої мрії про власний бізнес. Ми радіємо кожній новій підприємницькій ініціативі і пишаємося кожним грантером.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:23

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 2 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Рух автотранспорту по вулиці Любецькій планують відкрити у травні 09:11

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 24 квітня погодив дозвіл на продовження перекриття вул. Любецької від Ріпкинської до Широкої до 31 травня 2024 року.