Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 04:15:33

До Дня працівників суду

13.12.2012   13:32

15 грудня своє професійне свято відзначають працівники суду. З цієї нагоди в апеляційному суді пройшли урочисті збори, в яких взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голова обласної ради Анатолій Мельник, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, керівники силових структур та відомств, представники суддівського корпусу та працівники судів області.

З вітальним словом до колег та гостей урочистостей звернувся голова апеляційного суду Садіг Тагієв.

Вітаючи зі святом присутніх, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко відзначив, що у громадянському суспільстві суд є дієвим механізмом захисту прав і свобод людини та інтересів держави.

«Від ефективного функціонування судової влади значною мірою залежить стабільність у державі й довіра громадян до всіх її інститутів. Тому подальше вдосконалення судової системи в Україні сприятиме утвердженню сильного та справедливого суду, зміцненню його авторитету.

Суд – основа державності. Тільки суд ставить останню крапку в усіх суперечках і позовах, визнає провину і визначає міру покарання або виправдовує.

Своїми рішеннями – які після набрання законної сили є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, юридичними та фізичними особами на всій території України – суд спонукає як пересічних громадян, так і посадових осіб поважати і виконувати закони держави», - наголосив очільник області.

Говорячи про судову систему, Володимир Хоменко відзначив її постійно зростаючу роль у становленні й розвитку демократичної Української держави, підвищенні рівня правової і соціальної захищеності кожної людини. Адже реалізація конституційних засад судочинства, наближення його до світових та європейських стандартів стали пріоритетами нашої держави.

У процесі здійснення реформаційних перетворень, що відбуваються в країні, важливе місце належить удосконаленню діючої судової системи.

«В одному зі своїх виступів щодо модернізації системи управління Президент України Віктор Янукович зазначив: «Ефективна судова реформа є практичним кроком до модернізації країни та реальним шляхом до європейської спільноти». Глава держави наголосив: «В країні має працювати справедливий, чесний суд, що діє за законом і захищає права кожного громадянина. Саме це – вимога та надія громадян України».

Як свідчить статистика, останнім часом українці все частіше звертаються до судів за захистом своїх прав. Не виняток і суди нашої області, кількість звернень до яких щороку збільшується», - зауважив голова облдержадміністрації.

Він також висловив переконання у тому, що висока професійність працівників судових органів та щоденна сумлінна праця стануть надійною запорукою дотримання законності в системі органів судочинства Чернігівщини; що високоповажний суддівський корпус області завжди залишатиметься вірним складеній присязі, гідно виконуватиме свої високі обов’язки в ім’я справедливості, гуманізму, захисту прав і свобод людини.

З нагоди свята Володимир Хоменко вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам судів області.

Останні новини Чернігівщини

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад 18:56

Постанову підтримали усі члени Комісії.

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми "U-LEAD" розповів про свою роботу громадам 15:45

«Місцеве самоврядування глибоко укорінене у демократичній ментальності українців, що документально було виражено у Магдебурзькому праві ще 600 років тому. Громади Прилук, Березної та Чернігова, представники яких сьогодні є учасниками нашого заходу, вже тоді були наділені цим правом.

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений 15:35

Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, завершується. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття.

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян 15:28

Анатолій Лінник провів черговий особистий прийом громадян. Це ще один елемент відкритості влади та здійснення постійного діалогу з громадою.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину 15:20

Дмитро Разумков відвідав Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у місті Батурин, заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія», ТОВ «ПЕТ Технолоджиз» та Чернігівську швейну фабрику «Елегант», Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів.