Ухвалення нових регламентів – головний крок нових місцевих ради
Яким чином будуть працювати нові місцеві ради залежить від перших сесій. Саме на них обрають голову, секретаря, заступників, розподіляють членство в депутатських комісіях, формують виконком.

Але основним документом, згідно якого буде здійснюватися вся робота ради, є Регламент.
Громадська коаліція «Прозорі ради», що діє на Чернігівщині направила на ім’я новобраних міських голів звернення з проханням під час розробки та ухвалення нових нормативно-правових актів, що регламентують діяльність новообраної ради, а саме Регламенту міської ради, Регламенту виконавчого комітету міської ради, Положення про діяльність постійних комісій міської ради та інших, сприяти імплементації чинних норм антикорупційного законодавства, закріплених в ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», ЗУ «Про запобігання корупції», ЗУ «Про здійснення державних закупівель».
Також громадські активісти закликали нову владу на місцях сприяти імплементації до нормативно-правових актів міської ради чинних норм ґендерного законодавства, закріплених в ЗУ «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Сприяти впровадженню в роботу міською радою найкращих існуючих практик доступності та відкритості органів місцевого самоврядування в Україні.
Міським головам були надані детальні методологічні рекомендації, розроблені експертами коаліції «Прозорі ради» щодо впровадження вищезазначених норм.
Окрім того Український незалежний центр політичних досліджень та Інститут Політичної Освіти у рамках партнерства ” Ефективна рада” підготували необхідні для новообраних місцевих рад типові документи.
Розробляючи проекти експерти ставили собі за мету допомогти міським головами, депутатському корпусу та службовцям місцевого самоврядування ефективно налагодити роботу місцевих рад. В проектах рішень враховані останні новели в українському законодавстві, зокрема, щодо антикорупційних засад.
В перший базовий пакет входять такі важливі для місцевих рад документи:
Типові зміни до регламенту виконавчого комітету місцевої ради
Положення про постійні депутатські комісії місцевої ради
Положення про помічника-консультанта депутата місцевої ради
Положення про місцеві ініціативи
Типовий порядок інформування про діяльність комунальних підприємств
Положення про електронні петиції
Положення про громадські слухання
Типові зміни до статуту територіальної громади
Порядок звітування голови громади, виконавчих органів, постійних комісій та депутатів місцевої ради
Положення про консультації з громадськістю
Тож сподіваємось всі ці громадські напрацювання будуть враховані новою місцево владою в своїй діяльності.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.